II Niedziela Wielkiego Postu- 12 marca 2017 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania II Niedziela Wielkiego Postu- 12 marca 2017 r. została wyłączona
 1. W okresie Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w kościele w Pieszkowie w czwartki o godzinie 17.30, w kościele w Osieku w piątki o godzinie 18.45. W najbliższy piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzi młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
  Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu
  w soboty o godz. 17.15. Zapraszamy.
 2. Spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania: w poniedziałek 13.03. – klasa II gimnazjum, w poniedziałek 20.03. – klasa III gimnazjum. Obecność obowiązkowa. Spotkania rozpoczynają się o godzinie 19.15. w sali w Domu Parafialnym.
 3. Kancelaria czynna we wtorek i od 9.00 do 9.30 i w soboty od 19.00 do 19.45.
 4. OSIEK: dzisiaj, w drugą niedziele miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 można dokonać wpłat darowizn na sprzątanie kościoła i kwiaty. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Czasopisma są do nabycia przy wyjściu z kościoła. Należności wrzucamy do skarbony.
 6. Za tydzień rekolekcje wielkopostne. Program otrzymaliśmy w Środę Popielcową, jest do zabrania na stoliku przy wejściu do kościoła oraz na stronie internetowej parafii.: www.parafiaosiek.pl. Zachęcam do udziału. Rekolekcje poprowadzi salezjanin – ks. Tomasz Hawrylewicz z Wrocławia.
 7. Na rekonstrukcję ołtarza wpłynęło 1600, – zł od 5 rodzin. Serdeczne Bóg zapłać. Do zebrania pozostało 24 026,50 zł

W minionym tygodniu do wieczności odszedł: śp. ksiądz biskup Tadeusz Rybak – pierwszy biskup legnicki. Wieczny odpoczynek  racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.

 

                                               Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz