III NIEDZIELA ADWENTU – 12.12.2021 R.

Bez kategorii Możliwość komentowania III NIEDZIELA ADWENTU – 12.12.2021 R. została wyłączona
 1. W Adwencie zapraszamy na Msze św. roratnie. W kościele w Osieku roraty  od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00. Na roraty zapraszam dzieci, młodzież przygotowującą się do bierzmowania i starszych parafian. Zachęcam dzieci, aby na roraty przynosiły lampiony. Od 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia.
 2. Opłatki na stół wigilijny w Osieku można nabyć stylu kościoła przy konfesjonale; w Kłopotowie i w Pieszkowie przy ołtarzu. W przedsionku kościoła w Osieku są do nabycia świece na wigilijny stół. Akcja prowadzona jest przez CARITAS Polska. Małe świece są po 7 zł., a duże świece po 16 zł. W Kłopotowie i Pieszkowie świece są do nabycia w zakrystii.
 3. W Pieszkowie Msza św. w tym tygodniu w środę o godz. 16.30.
 4. Spowiedź świąteczna będzie w środę 22 grudnia. Osiek: od 9.00 – 9.30; 18.30 – 19.30; Kłopotów: 16.30 – 17.00; Pieszków: 17.30 – 18.00.
 5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.
 6. W związku z trwającą epidemią koronawirusa, Wizyta Duszpasterska w tym roku będzie takiej formie jak w roku ubiegłym. Będą  organizowane SPOTKANIA DUSZPASTERSKIE w kościołach poszczególnych miejscowości. W programie: Msza święta w intencji mieszkańców miejscowości czy ulicy (bądź jej fragmentu), wspólne kolędowanie, błogosławieństwo rodzin. Ponadto będzie  możliwość materialnego wsparcia całorocznej działalności wspólnoty. Szczegóły będą podane w przyszłą niedzielę.
 7. Msze święte w wieczór wigilijny – w Kłopotowie: 21.00, w Pieszkowie: 22.30. W Osieku Msza w Nocy, zwana pasterką – 24.00.
 8. W I dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. w Osieku – 11.30 i 13.00, w Pieszkowie i  w Kłopotowie – 10.00. W II dzień Świąt 26 grudnia – Msze św. jak w każdą niedzielę.
 9. Bardzo proszę o przygotowanie naszych świątyń na święta Bożego Narodzenia, tak jak to bywało po  inne lata.
 10. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów serdecznie dziękuję.
 11. Pomódlmy się za zmarłych parafian i za zmarłych z naszych rodzin:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju.

                                                                                   Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz