III Niedziela Adwentu – 15 grudnia 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania III Niedziela Adwentu – 15 grudnia 2019 r. została wyłączona

 1. Dzisiaj trzecia niedziela Adwentu – GAUDETE. W Adwencie zapraszamy na Msze św. roratnie w kościele w Osieku:  w poniedziałek i czwartek o godzinie 18.00; we wtorek i piątek o godzinie 7.00. W Pieszkowie Msza św. w środę 18 grudnia o godzinie 17.00. Od 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia.
 2. Katecheza przed Bierzmowaniem: w poniedziałek 16.12.: klasa VIII; w środę 18.12.: klasa VII – godzina 19.00.
 3. W poniedziałek 23 grudnia w naszej parafii spowiedź. W kościele Kłopotowie: 16.30 -17.00, w kościele w Pieszkowie 17.30 – 18.00; w kościele w Osieku 9.00 – 9.30 i 18.30 – 19.30. Msza święta roratnia w tym dniu w Osieku o godzinie 7.00.
 4. We wtorek 17 grudnia Wizyta Duszpasterska w Osieku u parafian przy ulicy: Pieszkowskiej; (w sobotę 21 grudnia przy ulicy Różanej). Kolejny etap Wizyty Duszpasterskiej od 2 stycznia 2020 r. Rozkład dostępny jest w kruchcie kościoła i na stronie internetowej parafii. Wizyta Duszpasterska potrwa do 18 stycznia 2020 r. Dziękujemy rodzinom, które potwierdzają gotowość przyjęcia duszpasterza w swoich domach; potwierdzenia wrzucamy do skrzynki z napisem „WIZYTA DUSZPASTERSKA” – w drzwiach kościoła w Osieku.
 5. W środę o godzinie 18.00 spotkanie Scholi Dziecięcej.
 6. W zakrystii możemy nabyć świece na stół wigilijny – akcja pod patronatem – Caritas Polska. Możemy jeszcze nabyć opłatki na stół wigilijny. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary przy tej okazji składane – przeznaczamy je na sfinansowanie bieżących wydatków w kościołach – w Osieku na renowację organów; w Kłopotowie i w Pieszkowie na spłatę kosztów instalacji ogrzewania.
 7. 31 grudnia w kościele w Osieku Msza św. na zakończenie roku 2019 o godz. 17.00. Prosimy zgłaszać u ks. Proboszcza imion zmarłych z naszych rodzin i przyjaciół, którzy odeszli w roku 2019. Imiona te zostaną odczytane podczas nabożeństwa.
 8. W zeszłotygodniowej zbiórce na potrzeby Kościoła na Wschodzie zebraliśmy 600, – zł. Bóg zapłać.
 9. Dziękujemy za pomoc przy przygotowaniu świątyni.
 10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejne nowe numery czasopism: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.
 11. Dziękujemy za darowizny na sprzątanie kościołów (w Osieku wpłaty gotówkowe – dziś w II-gą niedzielę miesiąca u p. Danuty – w Domu Parafialnym po nabożeństwach o 11.30 i 13.00; w pozostałych kościołach po nabożeństwach u osób odpowiedzialnych). Numer konta bankowego parafii dostępny na stronie internetowej. 

                                                                   Ks. Wojciech Skowron sdb  – proboszcz