III Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania III Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2020 r. została wyłączona

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Biblijny pod hasłem: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” oraz czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego pod hasłem „Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia”.
2. Od dzisiaj tj. 26 kwietnia 2020 r. Msze święte we wszystkich kościołach parafii: w Kłopotowie (g. 8.30) i w Pieszkowie (g. 10.00) i w Osieku (11.30 i 13.00). W dni powszednie Msze św.: w Osieku: poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę – godz. 18.00, wtorek – godz. 8.00; w Pieszkowie w środę o godz. 17.00; w Kłopotowie: na życzenie mieszkańców we wtorek o godz. 17.00.
3. Codziennie o godzinie 20.30 odmawiamy różaniec – „O oddalenia pandemii, w intencji służb sanitarnych, lekarzy, pielęgniarek i wszystkich zaangażowanych w walkę z pandemią; za zalęknionych i tych którzy są w kwarantannie; za chorych i ich rodziny oraz za zmarłych” (tylko online). Zapraszam do wspólnej modlitwy (tylko online).
4. Zgodnie z zarządzeniem biskupa legnickiego (z dn. 22.04.2020r.) obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej; dotyczy wszystkich wiernych diecezji legnickiej oraz innych osób, które w tym czasie przebywają na jej terenie.
5. Zgodnie z odpowiednimi zarządzeniami:
–  w kościołach podczas Mszy św. w dni powszednie i w niedziele, w liturgii pogrzebowej oraz podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu w innym czasie wierni muszą zasłaniać usta i nos
–  limit osób,
które mogą uczestniczyć w nabożeństwach  w kościołach wynosi – 1 osoba na 15 m². Dlatego też w naszych kościołach od dnia 20 kwietnia 2020 r. do odwołania – obowiązuje limit: w kościele w OSIEKU: (195 m²) = 13 osób; W kościele w PIESZKOWIE: (216 m²) = 14 osób; W kościele w KŁOPOTOWIE: (80 m²) = 5 osób. W pierwszej kolejności na nabożeństwach mogą być obecne osoby związane z uzgodnioną intencją mszalną. Bardzo proszę osoby zamawiające intencje Mszy świętej o informację ile osób będzie mogło być obecnych na wyznaczonych nabożeństwach, abym mógł ustalić odpowiednią liczbę osób obecnych wtedy w kościele. W czasie nabożeństw pamiętamy o odpowiedniej odległości – 2 metry (jeśli uczestnicy – nie są krewnymi z jednego domu).
6
. W piątek 1 maja rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe z Litanią Loretańską do NMP. Nabożeństwa te będziemy rozpoczynać 30 minut przed Eucharystią w dni powszednie (we wtorek po Eucharystii ok. 8.30); w niedzielę odśpiewamy litanię loretańską o godz. 12.45.
7. W dniu 1 maja przypada również I piątek miesiąca – chorych z posługą sakramentalną, ze względu na pandemię, odwiedzam za wyraźną zgodą osób zainteresowanych lub w sytuacji zagrożenia życia (z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w stanie pandemii: m.in. maseczki ochronne). Od godziny 17.00 do 17.30 – można korzystać ze spowiedzi.
8. W I sobotę miesiąca – 2 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. O godzinie 16.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Po tej Mszy św. różaniec z rozważaniem. W sobotę 2 maja nie będzie różańca o 20.30!
9. Wszystkich, którzy pragną skorzystać z Sakramentu Pokuty proszę umawiać się na spowiedź na dogodny termin telefonicznie – 511 476 570 /w godzinach: 10.00 – 14.00, w dni powszednie – od poniedziałku do piątku / lub w niedziele – ok. 15 minut przed nabożeństwem. Bezpośrednio po każdej mszy św. w niedzielę udzielam Komunii św. dla  osób, które tego pragną – a wcześniej uczestniczyły we mszy św. online.
W niedzielę korzystając z otwartej kruchty kościoła parafialnego w Osieku można adorować Najświętszy Sakrament – od 14.00 do 20.00.
11. Na stronie internetowej parafii w zakładce: “I Spowiedź i I Komunia św.” nowe informacje dla rodziców dzieci przygotowujących się do tych sakramentów.
12. Kancelaria czynna po wcześniejszym umówieniu terminu telefonicznie. Pros zdzwonić na numer parafii 511 476 570 – w godzinach: 10.00 – 14.00, od poniedziałku do piątku.
13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
NIEDZIELA: http:// www.e.niedziela.pl/
– GOŚĆ NIEDZIELNY:
http://www.igomedia.pl/Zamow-GN
14. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY:
– na remont na remont instrumentu organowego.
– za wsparcie materialne wspólnoty mimo fizycznej nieobecności na nabożeństwach niedzielnych („taca”) za pośrednictwem konta parafialnego.

                                                       Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz
….