III Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania III Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2020 r. została wyłączona

  1. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, w tej wyjątkowej sytuacji, oraz wypełniając treść zarządzeń przewodniczącego Rady Stałej KEP oraz Biskupa Legnickiego uprzejmie informuję, że wewnątrz kościoła podczas nabożeństw organizowanych w naszych świątyniach może przebywać maksymalnie 50 osób. Przypominam, że Msze św. z kościoła w Osieku są transmitowane online.
  2. Każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – będziemy odmawiali w kościele parafialnym różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia Zachęcam do wspólnej modlitwy – transmisja online.
  3. Msze św. w dni powszednie w kościele w Osieku zgodnie z zaplanowanym rozkładem. WYJĄTEK: poniedziałek 16 marca – g. 19.00 i środa 18 marca – g. 8.00. W kościele w Pieszkowie i w Kłopotowie nie będzie w dni powszednie nabożeństw.
  4. Od piątku 20 marca – godz. 18.45 – Droga Krzyżowa (tylko online – w kościele parafialnym w Osieku).
  5. Od soboty 21 marca nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  6. Kancelaria nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny w godzinach: 10.00 – 14.00. /w dni powszednie – od poniedziałku do piątku/
  7. W najbliższym tygodniu zakończymy renowację instrumentu organowego. Pozostanie tylko montaż jednego, nowego głosu, który jest wykonywany w pracowni poza regionem. Planowane uroczyste poświęcenie prawdopodobnie odbędzie się w dniu 15 kwietnia 2020 r.
  8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Czasopisma są do nabycia przy wyjściu z kościoła. Należności wrzucamy do skarbony.
  9. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom za pomoc materialną; szczególnie za wpłaty na remont instrumentu organowego oraz za wpłaty na bieżące wydatki /gotówkowo i za pośrednictwo konta parafialnego/.

Ks. Wojciech Skowron sdb
Proboszcz