III Niedziela Zwykła – 27 stycznia 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania III Niedziela Zwykła – 27 stycznia 2019 r. została wyłączona

(Łk 1, 1-4; 4, 14-21)
Wielu już starało się ułożyć opowiadanie o zdarzeniach, które się dokonały pośród nas, tak jak nam je przekazali ci, którzy od początku byli naocznymi świadkami i sługami słowa. Postanowiłem więc i ja zbadać dokładnie wszystko od pierwszych chwil i opisać ci po kolei, dostojny Teofilu, abyś się mógł przekonać o całkowitej pewności nauk, których ci udzielono. W owym czasie: Powrócił Jezus mocą Ducha do Galilei, a wieść o Nim rozeszła się po całej okolicy. On zaś nauczał w ich synagogach, wysławiany przez wszystkich. Przyszedł również do Nazaretu, gdzie się wychował. W dzień szabatu udał się swoim zwyczajem do synagogi i powstał, aby czytać. Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę, znalazł miejsce, gdzie było napisane: “Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski Pana”. Zwinąwszy księgę, oddał słudze i usiadł; a oczy wszystkich w synagodze były w Niego utkwione. Począł więc mówić do nich: “Dziś spełniły się te słowa Pisma, które słyszeliście”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:
  1. Dzisiaj o godz. 12.30 w kościele w Osieku zespół “Osieczanki” zaśpiewa pastorałki i kolędy (także podczas Eucharystii o godz. 13.00.
  2. Trwa Wizyta duszpasterska w Pieszkowie. Rozkład jest dostępny na ulotkach (w kościele w Pieszkowie) i stronie internetowej parafii. Uprzejmie proszę o wypełnienie karty informującej, że możemy zagościć w państwa domach.
  3. Nabożeństwa w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i czwartek w Osieku o godz. 9.00. W środę w Pieszkowie o g. 9.00. W piątek w Osieku o godzinie 18.00. Jest to I-szy piątek miesiąca. Od 9.00 odwiedzam chorych. Od 17.00 do 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
  4. W I – szą sobotę miesiąca po Mszy o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec z rozważaniem wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
  5. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  6. W związku z wizytą duszpasterską kancelaria parafialna czynna we wtorek po Mszy św. lub w sobotę od 19.00 – 19.30.
  7. W dniu 26 stycznia w świetlicy wiejskiej w Pieszkowie organizujemy spotkanie kolędowe.
  8. W naszym kościele Chór Górniczy z Lubina uświetni Mszę Świętą z okazji kolejnej rocznicy jego powstania 17 lutego o 11.30 i wykona kilka utworów po zakończeniu nabożeństwa.
  9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Czasopisma są do nabycia przy wyjściu z kościoła. Należności wrzucamy do skarbony.
  10. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom za pomoc materialną (sprzątanie) i modlitwę.
  11. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych i bezpiecznych ferii.

Ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz