IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020 r. została wyłączona

 1. Zapraszamy na Msze św. roratnie. W kościele w Osieku: w poniedziałek i wtorek – o g. 19.00, 24 grudnia (czwartek – o g. 8.00: zakończenie Rorat); w środę 23 grudnia Msza św. Roratnia w kościele w Pieszkowie o 17.00.
 2. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny są jeszcze przed przed ołtarzem w każdym kościele. Można je zabierać po nabożeństwach. Dziękujemy za składane składane przy tej okazji ofiary materialne.
 3. Zgodnie z zaleceniem Biskupa Legnickiego, tradycyjna wizyta duszpasterska  zostaje zastąpiona Mszą świętą celebrowaną dla mniejszych grup (np. mieszkańców poszczególnych ulic lub fragmentów ulicy), tak by intencją Mszy świętej ogarnąć przybyłych wiernych. Rozkład w gablocie na stronie internetowej parafii i faceeboku parafii.
 4. Cały czas – także w Święta Bożego Narodzenia można skorzystać z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej; zachęcamy aby korzystać z tej formy uczestnictwa w Eucharystii – szczególnie seniorów, bowiem obowiązuje nas limit osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach i w kościołach wynosi – 1 osoba na 15 m²: w kościele w OSIEKU: (195m²) = 13 osób; w kościele w PIESZKOWIE: (216 m²) = 14 osób; w kościele w KŁOPOTOWIE: (80 m²) = 5 osób. Bardzo proszę osoby zamawiające intencje Mszy świętej o wcześniejsze przybycie na Mszę św., aby zająć miejsce. W kościele w Osieku i Pieszkowie – z chóru korzystają tylko wierni po uzyskaniu wyraźnej zgody zarządcy obiektu.
 5. Aby w czasie Świąt Bożego Narodzenia przyjąć Komunię Świętą – można podjechać do kościoła między 19.00 a 20.00: 25, 26 i 27 grudnia: nawiedzającym kościół będziemy udzielać Komunii świętej.
 6. Spowiedź w Osieku: w poniedziałek i środę od 20.00 do 21.00 podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. W Pieszkowie: w środę od 16.15 do 16.50. W Kłopotowie przed Eucharystią w niedzielę: od 16.30 do 16.55.
 7. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania, powinni drogą internetową otrzymać już drugą i trzecią część zdania. Wyjątek – osoby, które wysłały 1-sze zadania już po czasie – otrzymają zadanie w najbliższych dniach.
 8. W związku z sytuacją epidemiczną KANCELARIA PARAFIALNA pracuje w ograniczonym zakresie. Uprzejmie proszę osoby, które pragną skorzystać z kancelarii o kontakt telefoniczny: 511 476 570. Proszę dzwonić w godzinach 10.00 – 14.00. Kancelaria nie będzie czynna we wcześniej wyznaczone dni.
 9. Zgodnie z zgodnie z zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują odpowiedni dystans.
 10. Lektura prasy katolickiej:
  NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN
 11. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom Parafii za wsparcie materialne bieżących wydatków – także poprzez konto bankowe Parafii, mimo fizycznej nieobecności na nabożeństwach niedzielnych. Dziękujemy rodzinom, które wspierają sprzątanie kościołów (w Osieku wpłaty gotówkowe – w II-gą niedzielę miesiąca po nabożeństwach o 11.30 i 13.00; w pozostałych kościołach po nabożeństwach u osób odpowiedzialnych). Numer konta bankowego parafii dostępny na stronie internetowej. Dziękujemy Paniom, które wygrabiły liście (kościół w Osieku) i osobom, które montowały dekoracje oraz porządkowały świątynie.
 12. Od IV Niedzieli Adwentu tj. 20 grudnia – aż do odwołania – Msze święte w Niedziele i Uroczystości w kościele w Kłopotowie o godzinie 17.00. W czasie świąt Msze święte – jak w każdą niedzielę. (nie ma rezerwacji). 31 grudnia w Osieku o godzinie 17.00 – zakończenie roku kalendarzowego.

Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz