IV Niedziela Wielkanocna – 3 maja 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania IV Niedziela Wielkanocna – 3 maja 2020 r. została wyłączona

1. W miesiącu maju codziennie nabożeństwa z Litanią Loretańską do NMP. Nabożeństwa te będziemy rozpoczynać 30 minut przed Eucharystią w dni powszednie (we wtorek po Eucharystii ok. 8.30); w niedzielę – o godz. 12.45.
2. W dni powszednie – po Litanii odmawiamy różaniec /w niedzielę o godzinie 20.30/ – „O oddalenie pandemii, w intencji służb sanitarnych, lekarzy, pielęgniarek i wszystkich zaangażowanych w walkę z pandemią; za zalęknionych i tych którzy są w kwarantannie; za chorych i ich rodziny oraz za zmarłych” (tylko online). Zapraszam do wspólnej modlitwy.
3. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca: w Kłopotowie w niedzielę 3 maja o godz. 15.00, w Pieszkowie w niedzielę 3 maja o godz. 10.00 i w Osieku w poniedziałek 4 maja o godz. 18.00.
4. Zgodnie z zarządzeniem biskupa legnickiego (z dn. 22 kwietnia 2020 r.) obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej; dotyczy wszystkich wiernych diecezji legnickiej oraz innych osób, które w tym czasie przebywają na jej terenie.
5. W piątek 8 maja uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika.
6. Zgodnie z odpowiednimi zarządzeniami obowiązującymi w kraju:
–  w kościołach podczas Mszy św. w dni powszednie i w niedziele, w liturgii pogrzebowej oraz podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu w innym czasie wierni muszą zasłaniać usta i nos
–  limit osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach  w kościołach wynosi – 1 osoba na 15 m²
. W naszych kościołach do odwołania może uczestniczyć w nabożeństwach /poza Liturgiczną Służbą Ołtarza/: w OSIEKU: (165 m²) = 10 osób; – w PIESZKOWIE: (216 m²) = 14 osób; – w KŁOPOTOWIE: (80 m²) = 5 osób.
W pierwszej kolejności na nabożeństwach mogą być obecne osoby związane z uzgodnioną intencją mszalną. Bardzo proszę osoby zamawiające intencje Mszy świętej o informację ile osób będzie mogło być obecnych na wyznaczonych nabożeństwach. W czasie nabożeństw pamiętamy również o odpowiedniej odległości między sobą (także podczas procesji do Komunii św.) – 2 metry(jeśli uczestnicy – nie są krewnymi z jednego domu).
7. Wszystkich, którzy pragną skorzystać z Sakramentu Pokuty proszę umawiać się na spowiedź na dogodny termin telefonicznie – 511 476 570 /w godzinach: 10.00 – 14.00, w dni powszednie – od poniedziałku do piątku/ lub w niedziele – ok. 15 minut przed nabożeństwem.
8. Bezpośrednio po każdej Mszy św. w niedzielę udzielam Komunii św. dla osób, które tego pragną – a wcześniej uczestniczyły we mszy św. online.
9. Kancelaria czynna po wcześniejszym umówieniu terminu telefonicznie pod numerem 511 476 570 – w godzinach: 10.00 – 14.00 /od poniedziałku do piątku/.
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
NIEDZIELA: http:// www.e.niedziela.pl/
– GOŚĆ NIEDZIELNY:
http://www.igomedia.pl/Zamow-GN
11. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont instrumentu organowego i za materialne wsparcie bieżących wydatków wspólnoty, mimo fizycznej nieobecności na nabożeństwach niedzielnych („taca”) za pośrednictwem konta parafialnego.                                                                               
                                                         Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz