NIEDZIELA

Bez kategorii Możliwość komentowania NIEDZIELA została wyłączona

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31.03.2024 R.

Chrystus zmartwychwstał! Alleluja! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!
Tą radosną nowiną chcemy podzielić się z Wami, drodzy Parafianie i przybyli do nas Goście, w ten dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Niech to będzie  też okazją do złożenia z serca płynących życzeń. Pragniemy, aby słowa pokoju, jakie wyrzekł Chrystus w Wieczerniku, wśród zalęknionych uczniów, odmieniły i nasze życie. Niech sprawią, abyśmy każdego dnia umierali dla grzechu, a żyli dla Boga. Niech odsuną od nas  lęk, obawę i smutek, a serca napełnią wiarą, nadzieją i miłością. Życzymy, aby Zmartwychwstały Jezus obdarzył Was radością, łaską zdrowia i wszelką doczesną pomyślnością. Szczęść Boże!  Duszpasterze – Salezjanie.

OSIEK: Serdeczne dziękuję wszystkim zaangażowanym w posługę przygotowania kościoła na czas liturgii Triduum Paschalnego i świąt Zmartwychwstania Pańskiego: p. Mariuszowi za pomoc w przygotowaniu liturgii Triduum Paschalnego; służbie liturgicznej za posługę przy ołtarzu; państwu Annie i Ryszardowi Wdowiakom za przygotowanie i wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz kościoła; ekipie, która ustawiła elementy dekoracyjne do Bożego Grobu i Ciemnicy; p. Karolowi, który pełni u nas posługę organisty i zespołowi muzycznemu TeDeum za oprawę muzyczną;  paniom za posprzątanie i przygotowanie naszej świątyni na święta; apostołom z Wielkiego Czwartku i Wielkiej Soboty; tym wszystkim, którzy pełnili funkcję lektorów i kantorów w czasie liturgii Wigilii Paschalnej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do pięknej oprawy uroczystości.

KŁOPOTÓW: Serdeczne dziękuję p. Ewie i p. Halinie oraz wszystkim zaangażowanym w posługę przygotowania kościoła na czas świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Za Waszą pracę i poniesiony trud niech Zmartwychwstały Chrystus darzy Was swoim błogosławieństwem.

PIESZKÓW: Serdeczne dziękuję za przygotowanie i oprawę liturgiczną Triduum Paschalnego. Dziękuję tym wszystkim, którzy pełnili funkcję lektorów i kantorów w czasie liturgii Triduum Paschalnego; dziękuję  p. Renacie oraz wszystkim zaangażowanym w  przygotowanie kościoła na czas świąt Zmartwychwstania Pańskiego; p. Stanisławowi dziękuję za posługę kościelnego. Za Waszą pracę i poniesiony trud niech Zmartwychwstały Chrystus darzy Was swoim błogosławieństwem.

  • W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę: Kłopotów – 8.30; Pieszków – 10.00; Osiek – 11.30 i 13.00. Taca zbierana na Mszach św. przeznaczona jest na wparcie katolickich uczelni.
  • W czwartek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic Róży św. Józefa. Adoracja do godz. 19.30.
  • W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.30 – rozpoczynam od Pieszkowa.
  • W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia przypada uroczystość Miłosierdzia Bożego. Przygotowujemy się do niej przez nowennę do Miłosierdzia Bożego, którą dziś i jutro odmawiać będziemy po Mszy św. o godz. 11.30, od wtorku  przed Mszą św. wieczorną o g. 17.45. Z racji, że jest to pierwsza niedziela miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca w Osieku po Mszy św. o 11.30 wystawienie, różaniec i bł. Róż. W Kłopotowie i Pieszkowie zmiana po Mszach św.
  • W piątek oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów serdecznie dziękuję.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.

                                                                            Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz