Niedziela Chrztu Pańskiego – 13 stycznia 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Niedziela Chrztu Pańskiego – 13 stycznia 2019 r. została wyłączona

(Łk 3,15-16.21-22)
Gdy lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w sercach co do Jana, czy nie jest on Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: „Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem”. Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest. A gdy się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił na Niego w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”.

ROZWAŻANIE DO EWANGELII

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

1. Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego.
  2. Trwa II etap Wizyty Duszpasterskiej w Osieku. Rozkład dostępny na ulotkach i stronie internetowej parafii. Uprzejmie proszę o wypełnienie karty informującej, że możemy zagościć w państwa domach. Karty dostępne w kościele i na stronie internetowej. W czasie trwania wizyty duszpasterskiej Msze święte od poniedziałku do czwartku o godzinie 9.00. W piątek o godzinie 18.00. Wizyta duszpasterska dodatkowa w piątek 18.01. lub w sobotę 19.01. Prosimy również o wypełnienie kart.
  3. Podczas zbiórki na nowe ławki zebraliśmy do dnia 12 stycznia 2019 r. 61 710 zł. Oznacza to, że już spłaciliśmy ławki z nawy głównej. Pozostały jeszcze do wykonania ławki do kaplicy św. Barbary.
  4. W minioną niedzielę zebraliśmy na misje 1700, zł. Cała kwotę przekazaliśmy na misje salezjańskie.
  5. W związku z wizytą duszpasterską kancelaria parafialna czynna we wtorek po Mszy św. g.9.00 lub w sobotę od 19.00 do 19.30
  6. W dniu 26 stycznia w świetlicy wiejskiej w Pieszkowie organizujemy spotkanie kolędowe. Msza święta w tym dniu o godzinie 16.00 w kościele w Osieku.
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Czasopisma są do nabycia przy wyjściu z kościoła. Należności wrzucamy do skarbony.
  8. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom za pomoc materialną i modlitwę. Osiek: Dziś 2-ga niedzielę miesiąca w Sali, w Domu Parafialnym, po Mszy św. o godz. 13.00 można dokonywać gotówkowych wpłat na sprzątanie kościoła.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Kazimierz Krawczyk. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 15 stycznia: godz. 9.00 Msza św. w naszym kościele w Osieku i o godz. 12.00 ceremonia pożegnania na starym cmentarzu w Lubinie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.

Ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz