NIEDZIELA PALMOWA – 10.04.2022 R.

NIEDZIELA PALMOWA – 10.04.2022 R.

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy w Kościele obchód Wielkiego Tygodnia. Dziś przed kościołem zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na świąteczny wystrój naszych kościołów. Za składane ofiary serdecznie dziękuję.
 2. Msze św. w Osieku w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę o godz. 18.00. W Wielką Środę nie ma Drogi krzyżowej i Mszy św. w Pieszkowie.
 3. Okazja do spowiedzi świątecznej: KŁOPOTÓW – Wielki Poniedziałek od g. 17.00 – 17.30; OSIEK – Wieli Wtorek – od g. 17.00 – 18.00 i od 18.30 – 19.00; PIESZKÓW – Wielka Środa – od g. 17.00 – 17.30.
 4. ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE:
  WIELKI CZWARTEK: -19.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej (Osiek); Adoracja Pana Jezusa w ołtarzu ciemnicy po Mszy św. do godz. 24.00. Okazja do spowiedzi od 22.00 do 23.00;
  WIELKI PIĄTEK (OSIEK): w tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w ołtarzu ciemnicy od godz. 8.00 do rozpoczęcia liturgii Wielkiego Piątku; o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia; po Koronce Droga Krzyżowa; liturgia Wielkiego Piątku z adoracją Krzyża rozpocznie się o godz. 19.00; adoracja Pana Jezusa w ołtarzu Grobu Pańskiego od zakończenia liturgii, przez całą noc do godz. 20.30 następnego dnia czyli do rozpoczęcia obchodów Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. Okazja do spowiedzi od 22.00 do 23.00.
  PIESZKÓW: – godz. 17.00 – Droga Krzyżowa i po Drodze Krzyżowej liturgia Wielkiego Piątku.
  WIELKA SOBOTA (OSIEK): – adoracja Pana Jezusa w ołtarzu Grobu Pańskiego do godz. 20.30; nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00; liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną rozpocznie się o godz. 21.00; na liturgię przynosimy świece.
  BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW: – Kłopotów – 9.00; – Pieszków – 10.00; – Osiek – 11.00; 11.30; 12.00; 12.30.
  Przy błogosławieństwie pokarmów zbierane będą ofiary na pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Polecam tą sprawę Waszej łaskawej ofiarności.
 5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – 17 kwietnia Msze św. Kłopotowie i Pieszkowie o godz. 10.00; w Osieku – 11.30 i 13.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę: Kłopotów – 8.30; Pieszków – 10.00; Osiek – 11.30 i 13.00.
 6. Drodzy. Zapraszam wszystkich, którzy pragną i chcą się włączyć w liturgię Triduum Paschalnego: zapraszam Panów na Wielki Czwartek i Wielką Sobotę do bycia Apostołami, zapraszam do czytań, do śpiewu psalmów na liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. Bądźmy żywą cząstką Kościoła, odpowiedzialną za całą naszą Wspólnotę Parafialną. Chęć udziału w ceremoniach Triduum Paschalnego i całonocnej adoracji w Wielki Piątek można zgłaszać u p. Mariusza Pachołka.
 7. Wspólnota JORDAN z K-ła Jana Bosko w Lubinie zaprasza kobiety do udziału w pierwszej edycji Drogi Marii Magdaleny ”Znalazłam Tego, Którego szukałam”. Zbiórka w Poranek Zmartwychwstania – niedziela 17.04., o godz. 4.30 w Kościele w Osieku. Trasa ok. 8 km. zakończy się przy pustym grobie, również w Osieku, gdzie będzie uwielbienie Zmartwychwstałego Chrystusa. Uczestniczki Drogi zabierają ze sobą lampion i żywy kwiat. Szczegółowe informacje o Drodze i o zapisach są na plakacie w przedsionku kościoła i w gablocie.
 8. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów serdecznie dziękuję.
  Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.
  Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz