Niedziela Palmowa – 28 marca 2021 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Niedziela Palmowa – 28 marca 2021 r. została wyłączona
 1. Dzisiaj Niedziela palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Nabożeństwo Gorzkich Żali w kościele w Osieku o g. 12.40.
 2. W Wielki Poniedziałek Msza święta o g. 19.00; w Wielki Wtorek i w Wielką Środę o g. 8.00.
 3. W Wielką Środę odwiedzam chorych z posługą sakramentalną (od g. 9.00).
 4. W Wielki Czwartek Msza święta Wieczerzy Pańskiej: – w Pieszkowie g. 17.00, w Osieku g. 19.00. Po Mszy świętej w Osieku Adoracja Najświętszego Sakramentu – kaplica Ciemnicy do godziny 24.00; od godziny 22.00 do 23.00 okazja do Spowiedzi.
 5. W Wielki Piątek w kościele w Osieku Adoracja Najświętszego Sakramentu – kaplica Ciemnicy /do godziny 16.30/. Liturgia Wielkiego Piątku z Adoracją Krzyża: – w Pieszkowie o g. 17.00, w Osieku o g. 19.00. Po nabożeństwie w Osieku Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Grobu Pańskiego – do 24.00 (lub do 8.00 w Wielką Sobotę – jeżeli będą chętni do całonocnej Adoracji).
 6. W Wielką Sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Grobu Pańskiego – do 18.30. Liturgia Wigilii Paschalnej: – w Pieszkowie g. 19.00, w Osieku g. 21.00.
 7. W Wielką Sobotę będzie można skorzystać z tradycyjnego błogosławienia pokarmów – lecz pod pewnymi warunkami: odbędzie się ono poza świątynią na terenie przykościelnym w otwartej przestrzeni: w Osieku mieszkańcy będą podzieleni na 10 grup (według ulic), w Pieszkowie na cztery i w Kłopotowie na dwie. (rozkład opublikujemy ok. Wielkiej Środy – 31.03.). Można również skorzystać z formularza obrzędu UROCZYSTEGO BRZĘDU BŁOGOSŁAWIEŃSTWA STOŁU PRZED POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.
 8. W związku z sytuacją epidemiczną i zgodnie z przepisami państwowymi obowiązuje nas limit osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach i wynosi – 1 osoba na 20 m²: w kościele w OSIEKU: (195 m²) = 9 osób; w kościele w PIESZKOWIE: (216 m²) = 10 osób; w kościele w KŁOPOTOWIE: (80 m²) = 4 osoby. Bardzo proszę osoby zamawiające intencje Mszy świętej o wcześniejsze rezerwowanie miejsc na nabożeństwie. W kościele w Osieku i Pieszkowie – nie korzystamy z chóru, aż do odwołania.
 9. Przypominam, że można skorzystać z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej; zachęcamy, aby korzystać z tej formy – szczególnie seniorów i duchowo łączyć się na modlitwie ze wspólnota parafialną bądź przez inne media z innymi kościołami.
 10. KANCELARIA PARAFIALNA – osoby, które pragną skorzystać z kancelarii proszę o kontakt: od poniedziałku do piątku (najlepiej między g. 10.00 a g. 14.00) pod numerem telefonu: 511 476 570.
 11. Dziękujemy wszystkim Dobrodziejom Parafii za wsparcie materialne bieżących wydatków – mimo fizycznej nieobecności na nabożeństwie. (W drugą niedzielę miesiąca można gotówkowo wspierać sprzątanie kościoła w Osieku – Dom Parafialny po nabożeństwach; w innych kościołach u osób odpowiedzialnych). Dziękujemy za darowizny na kwiaty do Bożego Grobu.

Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz