Niedziela Palmowa – 5 kwietnia 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Niedziela Palmowa – 5 kwietnia 2020 r. została wyłączona

1. Codziennie o godzinie 20.30 odmawiamy różaniec – „O oddalenia pandemii, w intencji służb sanitarnych, lekarzy, pielęgniarek i wszystkich zaangażowanych w walkę z pandemią; za zalęknionych i tych którzy są w kwarantannie; za chorych i ich rodziny oraz za zmarłych” (tylko online). Zapraszam do wspólnej modlitwy.
2. Zgodnie z zarządzeniem biskupa legnickiego obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej;  dotyczy wszystkich wiernych diecezji legnickiej oraz innych osób, które w tym czasie przebywają na jej terenie.
3. W Mszach św. w dni powszednie, w niedziele i Święta oraz w liturgii pogrzebowej może uczestniczyć do 5 osób (plus sprawujący Mszę św.) – w pierwszej kolejności są to osoby związane z intencją konkretnej Mszy św.
4. Msze w dni powszednie – godzina 18.00; W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek: nabożeństwa również o godzinie 18.00, w Wielką Sobotę o godzinie 21.00.
5. W Niedzielę Wielkanocną i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w kościele w Osieku zgodnie z harmonogramem każdej niedzieli: g. 8.30 – intencja z Kłopotowa, g. 10.00 – intencja z Pieszkowa, g. 11.30 i 13.00 – intencja z Osieka (tak jak jest zarezerwowane w księdze intencji).
6.ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU: Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa – kościół parafialny otwarty dla wszystkich od g. 10.00 do g. 14.00; W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu dla wszystkich – po zakończeniu nabożeństw /ok.19.00/ do godziny 21.00. W Wielki Piątek – od 9.00 do 17.00; W Wielką Sobotę – od 9.00 do 20.00.
7. W przedsionku kościoła w Osieku w/w godzinach (punkt 6.) – do nabycia świece na stół wielkanocny /kupując wspieramy akcje CARITAS POLSKA na rzecz seniorów/. Pieszków – w Wielki Poniedziałek – od 16.00 do 17.30; Kłopotów – w Wielki Wtorek – od 16.00 do 17.00.
8. Wszystkich, którzy pragną skorzystać z Sakramentu Pokuty proszę umawiać się na spowiedź telefonicznie – 511 476 570 /w godzinach: 10.00 – 14.00/ na dogodny termin.
9. Kancelaria nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny w godzinach: 10.00 – 14.00. /w dni powszednie – od poniedziałku do piątku/ .
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
NIEDZIELA: http:// www.e.niedziela.pl/
– GOŚĆ NIEDZIELNY:
http://www.igomedia.pl/Zamow-GN
11. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY:
– na remont na remont instrumentu organowego.
– za wsparcie materialne wspólnoty mimo fizycznej nieobecności na nabożeństwach niedzielnych („taca”) za pośrednictwem konta parafialnego.
                                                             Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

KOMUNIKAT BISKUPA LEGNICKIEGO z dnia 4 kwietnia 2020 r.: http://diecezja.legnica.pl/komunikat-legnickiej-kurii-biskupiej-4-kwietnia-2020/