Bez kategorii Możliwość komentowania NIEDZIELA została wyłączona

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 09.04.2023 R.

Chrystus zmartwychwstał! Alleluja! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!
Tą radosną nowiną chcemy podzielić się z Wami, drodzy Parafianie i przybyli do nas Goście, w ten dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Niech to będzie  też okazją do złożenia z serca płynących życzeń. Pragniemy, aby słowa pokoju, jakie wyrzekł Chrystus w Wieczerniku, wśród zalęknionych uczniów, odmieniły i nasze życie. Niech sprawią, abyśmy każdego dnia umierali dla grzechu, a żyli dla Boga. Niech odsuną od nas  lęk, obawę i smutek, a serca napełnią wiarą, nadzieją i miłością. Życzymy, aby Zmartwychwstały Jezus obdarzył Was radością, łaską zdrowia i wszelką doczesną pomyślnością. Szczęść Boże!  Duszpasterze – Salezjanie.

OSIEK: Serdeczne dziękuję wszystkim zaangażowanym w posługę przygotowania kościoła na czas liturgii Triduum Paschalnego i świąt Zmartwychwstania Pańskiego: p. Mariuszowi za pomoc w przygotowaniu liturgii Triduum Paschalnego; służbie liturgicznej za posługę przy ołtarzu; państwu Annie i Ryszardowi Wdowiakom za przygotowanie i wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz kościoła; ekipie, która ustawiła elementy dekoracyjne do Bożego Grobu i Ciemnicy; p. Karolowi, który pełni u nas posługę organisty i zespołowi muzycznemu TeDeum za oprawę muzyczną;  paniom za posprzątanie placu przed kościołem; apostołom z Wielkiego Czwartku i Wielkiej Soboty; tym wszystkim, którzy pełnili funkcję lektorów i kantorów w czasie liturgii Wigilii Paschalnej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do pięknej oprawy uroczystości. Dziękuję Wam drodzy Parafianie, za Waszą obecność, za Wasze świadectwo wiary, za pełne skupienia i zadumy adoracje przy Ciemnicy i Bożym Grobie. Dziękuję, również za Waszą pamięć o nas kapłanach przynosząc dary na świąteczny stół. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.

KŁOPOTÓW: Serdeczne dziękuję p. Ewie i p. Halinie oraz wszystkim zaangażowanym w posługę przygotowania kościoła na czas świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Za Waszą pracę i poniesiony trud niech Zmartwychwstały Chrystus darzy Was swoim błogosławieństwem.

PIESZKÓW: Serdeczne dziękuję za przygotowanie i oprawę liturgiczną Triduum Paschalnego. Dziękuję tym wszystkim, którzy pełnili funkcję lektorów i kantorów w czasie liturgii Triduum Paschalnego; dziękuję  p. Renacie oraz wszystkim zaangażowanym w  przygotowanie kościoła na czas świąt Zmartwychwstania Pańskiego; p. Stanisławowi dziękuję za posługę kościelnego. Za Waszą pracę i poniesiony trud niech Zmartwychwstały Chrystus darzy Was swoim błogosławieństwem.

• W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę: Kłopotów – 8.30; Pieszków – 10.00; Osiek – 11.30 i 13.00. Taca zbierana na Mszach św. przeznaczona jest na wparcie katolickich uczelni.
  • W przyszłą niedzielę, 16 kwietnia przypada uroczystość Miłosierdzia Bożego. Przygotowujemy się do niej przez nowennę do Miłosierdzia Bożego, którą dziś i jutro odmawiać będziemy po Mszy św. o godz. 11.30, od wtorku  przed Mszą św. wieczorną o g. 17.45.
  • W piątek oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów serdecznie dziękuję.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.