OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Bez kategorii Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  – 19.03.2023 R.

 1. W poniedziałek 20 marca przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu i o godz. 17.40 nabożeństwo do św. Józefa. Serdecznie zapraszam w imieniu Róży męskiej p/w św. Józefa do wspólnej modlitwy.
 2. Droga krzyżowa w Osieku w piątek o godz. 17.30. W Pieszkowie Droga krzyżowa w środę o godz. 16.30 i po Drodze krzyżowej Msza św.
 3. Gorzkie żale w  każdą niedziele Wielkiego Postu w Osieku o godz. 12.30; w Pieszkowie   przed Mszą św. ok. godz. 9.40; w Kłopotowie również przed Mszą św. o 8.15.
 4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY i MAŁY GOŚĆ dla dzieci. Zachęcam do lektury.
 5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w sobotę 25 marca Mszą św. o g. 18.00 i będą trwały do środy 29 marca włącznie. Rekolekcyjne wygłosi ks. Mariusz Jeżewicz – Salezjanin, dyrektor Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie.
 6. W niedzielę 26 marca nauki rekolekcyjne  na wszystkich Mszach św.  W poniedziałek – 27 marca, wtorek – 28 marca i w środę – 29 marca nauki rekolekcyjne : Osiek: godz. 9.00 i 19.00;  Kłopotów: – godz. 16.00;  Pieszków: – godz. 17.30.
 7. SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA WE WTOREK – 28 MARCA: Osiek – godz. 8.30 – 9.00 i wieczorem – 18.30 – 19.00; Kłopotów – od godz. 15.30 – 16.00; Pieszków – od godz. 17.00 – 17.30.
 8. W sobotę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza św. z uroczystości Zwiastowania zostanie odprawiona o godz. 10.00 jako dziękczynna za osobę św. Jana Pawła II i za 31 lat istnienia Diecezji Legnickiej.
 9. W przedsionku kościoła są do nabycia świece wielkanocne (w Kłopotowie i Pieszkowie w zakrystii). Akcja wielkanocna przeznaczona jest na pomoc ludziom przebywającym w Zakładach Opieki Leczniczej w Legnicy i Jeleniej Górze, których nie stać na opłacenie pobytu. Duża świeca – 16,-; mała – 8,-.
 10. Lubińska Grupa Mężczyzn św. Józefa zaprasza do wzięcia udziału w 8. Nocnej Drodze krzyżowej na trasie Lubin- Legnica (ok. 26 km) oraz Gorzelin – Legnica (16 km), którą zaplanowano z piątku na sobotę  czyli z 31 mara na 1 kwietnia. Rozpoczęcie o godz. 20.15 Mszą św. w kościele św. Jana Bosko w Lubienie, a dla Grupy wychodzącej z Gorzelina zbiórką o godz. 23.10. Informacje o zapasach na plakacie w przedsionku kościoła.
 11. Serdecznie dziękuję wszystkim dobrodziejom za ofiary na rzecz wspólnoty parafialnej. Na Drogę Krzyżową  wpłynęło łącznie  7.450 zł. (w tym tygodniu 250,-). Sprawę naszych parafialnych inwestycji polecam Waszej łaskawej ofiarności i w marę możliwości liczę na Wasze wsparcie i pomoc. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin:

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Teresa Krawczyk.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.

                                                                     Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz