OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Bez kategorii Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  – 26.03.2023 R.

 1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwały do środy 29 marca włącznie. Rekolekcyjne głosi ks. Mariusz Jeżewicz – Salezjanin, dyrektor Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie. Dzisiaj  nauki rekolekcyjne  na wszystkich Mszach św.  W poniedziałek – 27 marca, wtorek – 28 marca i w środę – 29 marca nauki rekolekcyjne : Osiek: godz. 9.00 i 19.00;  Kłopotów: – godz. 16.00;  Pieszków: – godz. 17.30.
 2. SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA WE WTOREK – 28 MARCA: Osiek – godz. 8.30 – 9.00 i wieczorem – 18.30 – 19.00; Kłopotów – od godz. 15.30 – 16.00; Pieszków – od godz. 17.00 – 17.30.
 3. Droga krzyżowa w Osieku w piątek o godz. 17.30. W Pieszkowie Droga krzyżowa w środę o godz. 17.00.
 4. Gorzkie żale w  każdą niedziele Wielkiego Postu w Osieku o godz. 12.30; w Pieszkowie   przed Mszą św. ok. godz. 9.40; w Kłopotowie również przed Mszą św. o 8.15.
 5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELN. Zachęcam do lektury.
 6. W przedsionku kościoła są do nabycia świece wielkanocne (w Kłopotowie i Pieszkowie w zakrystii). Duża świeca – 16,-; mała – 8,-.
 7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na świąteczny wystrój kościoła w Osieku można składać do skarbonki pod skrzynką z gazetami. W Pieszkowie u p. Renaty, w Kłopotowie u p. Haliny.
 8. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm z procesją do kościoła  – jeśli pogoda pozwoli – w Osieku o godz. 11.30. Przed Mszą św. gromadzimy się na placu przed kościołem przy kapliczce Matki Bożej. Natomiast w Pieszkowie po Gorzkich żalach, przed Mszą św. gromadzimy się przy krzyżu misyjnym, gdzie będzie ceremonia poświęcenia palm.
 9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych:  w Osieku po Gorzkich żalach, w Kłopotowie i Pieszkowie po Mszy św. Róża  św. Józefa będzie miała zmianę tajemnic po liturgii Wielkiego Czwartku.
 10. Chorych i starszych parafian odwiedzę w Wielką Środę. Odwiedziny od godz. 9.30. Rozpocznę od Pieszkowa. Proszę o zgłoszenia.
 11. Zapraszam wszystkich, którzy pragną i chcą się włączyć w liturgię Triduum Paschalnego: zapraszam Panów na Wielki Czwartek i Wielką Sobotę do bycia Apostołami, zapraszam do czytań, do śpiewu psalmów na liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. Bądźmy żywą cząstką Kościoła, odpowiedzialną za całą naszą Wspólnotę Parafialną. Chęć udziału w ceremoniach Triduum Paschalnego i całonocnej adoracji w Wielki Piątek można zgłaszać u p. Mariusza Pachołka.
 12. Lubińska Grupa Mężczyzn św. Józefa zaprasza do wzięcia udziału w 8. Nocnej Drodze krzyżowej na trasie Lubin- Legnica (ok. 26 km) oraz Gorzelin – Legnica (16 km), którą zaplanowano z piątku na sobotę  czyli z 31 mara na 1 kwietnia. Rozpoczęcie o godz. 20.15 Mszą św. w kościele św. Jana Bosko w Lubienie, a dla Grupy wychodzącej z Gorzelina zbiórką o godz. 23.10. Informacje o zapasach na plakacie w przedsionku kościoła.
 13. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie prowadzi nabór uczestników do Programów oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych oraz psychologiczno-terapeutycznych dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Szczegóły na ulotkach wystawionych w przedsionku kościoła.
 14. Serdecznie dziękuję wszystkim dobrodziejom za ofiary na rzecz wspólnoty parafialnej. Na Drogę Krzyżową  wpłynęło łącznie  8.500 zł. . Sprawę naszych parafialnych inwestycji polecam Waszej łaskawej ofiarności i w marę możliwości liczę na Wasze wsparcie i pomoc. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.                                          

                                                                                                     Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz