OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Bez kategorii Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona

 UROCZYSTOŚĆ

ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO– 28.05.2023 R.

 1. W poniedziałek przypada święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła.
 2. Próby dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. w tygodniu będą w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.30.
 3. Msza św. w Pieszkowie w środę o godz. 16.30. Po Mszy św. nabożeństwo majowe.
 4. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca. Po wieczornej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo czerwcowe. Po nabożeństwie adoracja do 20.00 połączona ze zmianą tajemnic Roży św. Józefa.
 5. W pierwszy piątek miesiąca – 02.06. odwiedziny chorych od godz. 9.30 – rozpoczynam od Pieszkowa. O godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. Nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa w tym dniu będzie przed Mszą św.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca – 03.06. nabożeństwo wynagradzające Nielokalnemu Sercu Maryi o g. 17.00. Nabożeństwo czerwcowe w sobotę przed Mszą św.
 7. W niedzielę Najświętszej Trójcy, 4 czerwca grupa dzieci naszej parafii na Mszy św. o godz. 11.00 po raz pierwszy przyjmie do swoich serc Pana Jezusa. Z tej racji w tym dniu będzie zmieniony rozkład Mszy świętych w Osieku. Msze św. 4 czerwca będą dla wiernych o godz. 9.30 i 13.00. Bardzo proszę aby wierni skorzystali z tych godzin Mszy św., Dzieci komunijne i rodzice w dniu Pierwszej Komunii św. gromadzą się na placu przed kościołem o godz. 10.45.
 8. Spowiedź dla dzieci i członków ich rodzin przed pierwszą Komunią św. będzie w sobotę o godz. 9.30.
 9. Przygotowanie kościoła i placu kościelnego na uroczystość pierwszej Komunii św. będzie w piątek od godz. 18.30.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę w Kłopotowie i Pieszkowie po Mszy św.; a w Osieku wyjątkowo z racji I Komunii św. po Mszy o godz. 13.00.
 11. W czwartek 8 czerwca, Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu: Kłopotów – 8.30; Pieszków – 9.30; Osiek z procesją eucharystyczną – 11.00. Procesja pójdzie ul. Św. Katarzyny. Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy: I – ołtarz przy posesji p. Szefer i Golenia – rodziny młodzieży, która w tym roku przyjęła sakrament Bierzmowania; II – ołtarz przy kapliczce (przystanek autobusowy) – róże różańcowe; tam zawrócimy w stronę kościoła; III – ołtarz – przy posesji p. Borkowskich – róża męska św. Józefa; IV – ołtarz – na placu przy kościele koło figurki Matki Bożej – rodziny dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych.
 12. Parafia św. Jana Sarkandra zaprasza 2 czerwca na czuwanie ewangelizacyjno-uwielbieniowe „OGIEŃ DWÓCH SERC”. Czuwanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.
 13. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA i MAŁY GOŚĆ dla dzieci.
 14. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Dziękuję również wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.

                                                                            Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz