OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Bez kategorii Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.07.2023 R.

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
 2. We wtorek, 1 sierpnia przypada 79 rocz. wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy walczyli i oddali życie za wolność naszej Ojczyzny.
 3. W środę, 2 sierpnia, wspomnienie NMP Anielskiej. W tym dniu można zyskać odpust „Porcjunkuli”; odpust zupełny za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i pobożne odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz bycie w stanie łaski uświęcającej.
 4. Msza św. w Pieszkowie w środę o godz. 17.00.
 5. W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu dziękujemy za dar Eucharystii i modlimy się o święte i liczne powołania do służby Bożej. Po wieczornej Mszy św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do godz. 19.45 połączona ze zmianą tajemnic różańcowych Róży św. Józefa. Serdecznie zapraszam.
 6. W piątek, pierwszy piątek miesiąca. O godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. Nabożeństwo do Najśw. Serca PJ przed rozpoczęciem Mszy św.
 7. W miesiącu sierpniu nie będzie odwiedzin chorych. W razie potrzeby proszę o zgłoszenia w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.
 8. W sobotę, pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo „pierwszej soboty” wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam.
 9. W przeszłą niedzielę, 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca według stałego porządku: w Kłopotowie i Pieszkowie po Mszy św.; w Osieku po Mszy św. o 11.3o, wystawienie Najśw. Sakramenty, różaniec i błogosławieństwo Róż.
 10. Bardzo serdecznie dziękuję tym mieszkańcom Pieszkowa, którzy zaangażowali się i zorganizowali przyjęcie pielgrzymów zdążających na Jasną Górę.
 11. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA.
 12. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Dziękuję również wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

   Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz