OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Bez kategorii Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona


19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.08.2023 R.

  1. We wtorek 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę: Kłopotów – 8.30; Pieszków – 10.00: Osiek – 11.30 i 13.00. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy św. W poniedziałek wieczorna Msza św. z wigilii uroczystości Wniebowzięcia NMP.
  2. W najbliższą środę nie będzie Mszy św. W Pieszkowie.
  3. W czwartek, 17 sierpnia w naszej parafii całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Adoracja rozpocznie się o godz. 8.00.; o godz. 15.00 serdecznie zapraszam na koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zakończenie adoracji nabożeństwem różańcowym o godz. 18.30. Po zakończeniu adoracji Msza św. Serdecznie zapraszam do spędzenia chwili czasu z Panem Jezusem w Najśw. Sakramencie.
  4. Z sakramentu pojednania, spowiedzi, można skorzystać przed Mszą św. Zakończenie spowiedzi 5 minut przed rozpoczęciem Mszy św.
  5. W razie potrzeby, chorych pragnących przyjąć sakramenty święte, proszę o zgłoszenie w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.
  6. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA.
  7. Odpust ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej, patronki wspólnoty i kościoła w Pieszkowie, planowany jest na niedzielę 27 sierpnia. Suma odpustowa o godz. 13.00.
  8. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Na inwestycje parafialne w minionym tygodniu wpłynęło: na konfesjonał 1.600 zł. (łącznie – 2.200 zł.); na ekspertyzę budowlaną 300 (łącznie 1.350 zł.). Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary na ten cel. Polecam tą sprawę Waszej łaskawej ofiarności i proszę pokornie o dalsze wsparcie i pomoc.
    Dziękuję również wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

   Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz