OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Bez kategorii Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona


20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.08.2023 R.

 1. Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na pomoc poszkodowanym przez powódź na Słowenii. Polecam tą sprawę Waszej ofiarności.
 2. Mszy św. w Pieszkowie w środę o godz. 17.00. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.
 3. W sobotę 26 sierpnia przypada uroczystość MB Częstochowskiej.
 4. Msza św. dziękczynna za plony w Kłopotowie w sobotę 26 sierpnia o godz. 15.00. Bardzo serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów i własnym do wspólnego dziękczynienia.
 5. Zapraszam serdecznie na odpust ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej do Pieszkowa, w niedzielę 27 sierpnia. Suma odpustowa o godz. 13.00. Sumę odpustową będzie celebrował ks. Tomasz Rutkowski, salezjanin, dyrektor wspólnoty zakonnej NSPJ w Lubinie. Po Mszy św. zapraszamy mieszkańców i gości na tradycyjne spotkanie w świetlicy wiejskiej. Z racji odpustu w tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 10.00 w Pieszkowie. Bardzo proszę o przygotowanie naszej dorocznej uroczystości odpustowej.
 6. W przyszłą niedzielę – 27 sierpnia, z racji odpustu w Pieszkowie, będzie zmieniony rozkład mszy św. w Osieku. Msze św. w tym dniu w Osieku: godz. 10.00 i 11.30. Nie ma Mszy św. o godz. 13.00.
 7. Msza św. gregoriańska za śp. Annę Żuchowską w piątek i sobotę zostanie odprawiona o godz. 19.00.
 8. Koło Gospodyń Wiejskich „Szminką Malowanie” w Osieku oraz Sołtys wraz z Radą Sołecką zapraszają wszystkich Seniorów i nie tylko, na spotkanie z policjantem Komendy Wojewódzkiej Policji, które odbędzie się 22 sierpnia o godz. 19.00 w świetlicy wiejskiej w Osieku. Tematem spotkania będzie: „Bezpieczny Senior – zagrożenie oszustwami.” Zapewniona będzie kawa, herbata i coś słodkiego.
 9. Instytut Pamięci Narodowej i parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Lubinie zapraszają na koncert organizowany z ok. 41. rocznicy Zbrodni Lubińskiej. Rozpoczęcie 27 sierpnia w kościele MB Częstochowskiej w Lubinie o godz. 19.00.
 10. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA.
 11. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Na inwestycje parafialne w minionym tygodniu wpłynęło: na konfesjonał 500 zł. (łącznie – 2.700 zł.); na ekspertyzę budowlaną 1000 zł. (łącznie 2.350 zł.). Koszt konfesjonału – 15.000; ekspertyza budowlana – 16.000 zł. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary na ten cel. Polecam tą sprawę Waszej łaskawej ofiarności i proszę pokornie o dalsze wsparcie i pomoc. Dziękuję również wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.                                 

   Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz