OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Bez kategorii Możliwość komentowania OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona

21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2023 R.

ODPUST W PIESZKOWIE

  1. Dziś odpust w Pieszkowie ku czci MB Częstochowskiej – patronki kościoła i wspólnoty Pieszkowskiej. Suma odpustowa o godz. 13.00. Sumę odpustową będzie celebrował w int. mieszkańców Pieszkowa i całej parafii ks. Tomasz Rutkowski – przełożony Domu Zakonnego pw. NSPJ w Lubinie i dyrektor Salezjańskiej SP.  Po Mszy św. spotkanie mieszkańców i gości w świetlicy wiejskiej. Serdecznie zapraszamy na odpustowy bigos.
  2. Ze względu na wyjazd formacyjny dla proboszczów w poniedziałek 28 sierpnia nie będzie Mszy św. w Osieku. We wtorek 29 sierpnia kancelaria parafialna będzie nieczynna. Msza św. w tym dniu będzie o godz. 19.00.
  3. W środę nie będzie Msza św. w Pieszkowie.
  4. W piątek 1 września – pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od g. 9.30 – rozpocznę od Pieszkowa.  Od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa przed Mszą św.  Msza św. o godz. 18.00.
  5. W sobotę, 2 września w naszej parafii będziemy świętować doroczną uroczystość dożynkową. Msza św. dziękczynna za plony i w int. rolników, sadowników, ogrodników, pszczelarzy i działkowców zostanie odprawiona o g. 15.00. Po Mszy św. dalsza cześć dożynek na świetlicy wiejskiej. W imieniu Sołtysa i Rady Sołeckiej Osieka zapraszam do wspólnego świętowania.
  6. W sobotę 2 września – pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Po nabożeństwie Msza św.
  7. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic Żywego Różana – w Osieku: ok. 12.15 Adoracja Najśw. Sakramentu i różaniec oraz błogosławieństwo Róż. W Pieszkowie i w Kłopotowie zmiana tajemnic po Mszy św.
  8. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY,  NIEDZIELA i MAŁY GOŚĆ dla dzieci.
  9. Serdecznie dziękuję wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Na inwestycje parafialne w minionym tygodniu wpłynęło: na konfesjonał 1.200 zł. (łącznie – 3.900 zł.); na ekspertyzę budowlaną 1.150zł. (łącznie 3.500 zł.). Koszt konfesjonału – 15.000; ekspertyza budowlana – 16.000 zł. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary na ten cel. Polecam tą sprawę Waszej łaskawej ofiarności i proszę pokornie o dalsze wsparcie i pomoc.  Dziękuję również wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin. 

Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Edward Rozwadowski (Pieszków)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

  Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz