OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Bez kategorii Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona

1 NIEDZIELA ADWENTU – 03.04.2023 R.

 1. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana w tajemnicy Bożego Narodzenia.
 2. Na stoliku przy konfesjonale wyłożone są opłatki wigilijne, a w przedsionku kościoła świece na stół wigilijny. W tym roku małe świece są po 10 zł., a duże świece po 20 zł. Nabywając świecę wspieramy Akcję -Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzoną przez CARITAS Polska.
 3. W Adwencie zapraszam na Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej. W kościele w Osieku roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00. Na roraty zapraszam dzieci, młodzież przygotowującą się do bierzmowania i starszych parafian. Zachęcam dzieci, aby na roraty, w miarę możliwości, przychodziły z lampionami.
 4. W poniedziałek, 4 grudnia przypada wspomnienie św. Barbary – patronki górników. W tym dniu na wieczornej Mszy św. modlimy się w intencji górników.
 5. Msza św. w Pieszkowie w tym tygodniu w środę o godz. 16.30.
 6. W czwartek – 7 grudnia, z racji pierwszego czwartku miesiąca modlimy się o liczne i święte powołania do służby Bożej. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu połączona ze zmianą tajemnic Róży św. Józefa. Zakończenie adoracji o godz. 19.45. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.
 7. W piątek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.
 8. W niedzielę 10 grudnia na Mszy św. o godz. 11.30 zostaną poświęcone medaliki dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 9. Niedziela, 10 grudnia jest dniem modlitwy i solidarności z Kościołem na Wschodzie. W tym dniu przed kościołem będą zbierane ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 10. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY i NIEDZIELA . Serdecznie polecamy.
 11. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów serdecznie dziękuję.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana

Śp. Roman Kołcz z Pieszkowa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.

                                                                                              Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz