OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Bez kategorii Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona

2 NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2023 R.

  1. Na stoliku przy konfesjonale wyłożone są opłatki wigilijne, a w przedsionku kościoła świece na stół wigilijny. Nabywając świecę wspieramy Akcję -Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzoną przez CARITAS Polska.
  2. W Adwencie zapraszam na Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej. W kościele w Osieku roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00. Od 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia.
  3. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z godnie z wcześniejszą zapowiedzią przed kościołem będą zbierane ofiary na wparcie Kościołów w krajach byłego Związku Radzieckiego.
  4. Koło Gospodyń Wiejskich „Szminką Malowane” w Osieku zaprasza wszystkich Mieszkańców na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w poniedziałek, 11 grudnia. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich do świetlicy wiejskiej na poczęstunek i wspólne kolędowanie z zespołami: TeDeum, Osieczanki oraz na występ dzieci ze SP w Osieku. Wstęp wolny. Msza św. w poniedziałek, 11 grudnia będzie o godz. 17.00. Intencje z godz. 18.00 będą odprawione o godz. 17.00.
  5. We wtorek, 12 grudnia zapraszam dzieci kl. III na katechezę. Spotkanie odbędzie się o godz. 18.00 w kościele na roratach, a po Mszy św. krótka katecheza.
  6. Katecheza dla kl. VII i przygotowujących się do bierzmowania, w środę 13 grudnia o 16.45 w salce.
  7. Msza św. w Pieszkowie w tym tygodniu w środę o godz. 16.30.
  8. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY i NIEDZIELA . Serdecznie polecamy.
  9. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów serdecznie dziękuję.

KOLĘDA.

W styczniu 2024 r. planuję rozpocząć wizytę duszpasterską, tzw. „KOLĘDĘ”. Forma odwiedzin duszpasterskich będzie jak w ubiegłym roku – po wcześniejszym zgłoszeniu. Z tyłu kościoła dostępny jest formularz zgłoszenia. Wypełnione zgłoszenia proszę wrzucać do skrzynki z napisem „WIZYTA DUSZPASTERSKA”, która znajduje się z tyłu kościoła. W Kłopotowie i Pieszkowie zgłoszenia proszę składać do wystawionych koszyczków.  Zgłoszenia składamy do 30 grudnia br. Proszę również o przekazanie informacji o kolędzie sąsiadom i starszym parafianom. Rozkład kolędy podam w niedzielę 31 grudnia i będzie umieszczony na stronie internetowej parafii.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.

                                                                                              Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz