OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Bez kategorii Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona

BOŻE NARODZENIE – 25.12.2023 R.

Drodzy Parafianie! Szanowni Goście!

Święta Narodzenia Pańskiego wyrażają tajemnicę wcielenia Bożego Syna. Jezus Chrystus przyjął ludzkie ciało, abyśmy mogli Go poznawać, kochać i naśladować. Życzymy Wam, aby przyjście na świat Jezusa napełniło Was mocną wiarą, gorącą miłością i niegasnącą nadzieją. Pozwólmy, aby tajemnica Bożego Narodzenia ożyła w nas, aby Jezus narodził się w nas na nowo i działał przez nas. Życzymy, aby ten Boży czas był okazją do zatrzymania się, radości i zamyślenia się nad dobrocią i wielkością naszego Pana. Niech Boże Dziecię obdarza wszystkich pokojem, pomyślnością w codziennych staraniach i troskach oraz obfitością wszelkich łask. Życzymy wszystkim szczęśliwych, błogosławionych Świąt w wierze, w miłości Boga i w pokoju z bliskimi.

Składam serdeczne podziękowanie Panu  Organiście p. Karolowi za oprawę muzyczną w czasie Mszy św.; Służbie Liturgicznej za obecność i oprawę liturgii; serdecznie dziękuję ekipie, która oprawiła, ustawiła i udekorowała choinki. Dziękuję za  zrobienie  szopki bożonarodzeniowej, paniom i panom za posprzątanie i świąteczny wystrój naszej świątyni i otoczenia kościoła. Dziękuję również wszystkim Parafianom za Waszą pomoc, żywność i za składane życzenia i ofiary na rzecz naszej parafii.

Niech Bóg wynagrodzi Wam ten trud swoją łaską i błogosławieństwem.

  1. W I dzień Świąt Bożego Narodzenia – 25 grudnia, Msze św. w dzień  w Osieku – 11.30 i 13.00; w Pieszkowie i  w Kłopotowie – 10.00.
  2. W II dzień Świąt 26 grudnia – przypada Święto Św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. w tym dniu w Osieku 11.30 i 13.00; w Pieszkowie i Kłopotowie o godz. 10.00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na wsparcie naszego seminarium.
  3. Msza św. za zmarłych mieszkańców Pieszkowa  w 2023 roku zostanie odprawiona w Pieszkowie w czwartek, 28 grudnia o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy o dar Bożego miłosierdzia dla zmarłych, te rodziny, które w kończącym się roku pożegnały swoich najbliższych oraz cała naszą wspólnotę.
  4. W piątek –  29 grudnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych parafian w 2023 roku w Osieku. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy o dar Bożego miłosierdzia dla zmarłych ,te rodziny, które w kończącym się roku pożegnały swoich najbliższych oraz wszystkich parafian.
  5. W niedzielę, 31 grudnia przypada święto Świętej Rodziny. Jest to ostatni dzień roku kalendarzowego. Po Mszy św. o  godz. 11.30 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu z nabożeństwem na zakończenie roku. Msza św. dziękczynna w intencji parafian za 2023 rok zostanie odprawiona o godz. 13.00. Serdecznie zapraszam do wspólnego dziękczynienia.
  6. W styczniu 2024 r. planuję rozpocząć wizytę duszpasterską, tzw. „KOLĘDĘ”.  Z tyłu kościoła dostępny jest formularz zgłoszenia. Wypełnione zgłoszenia proszę wrzucać do skrzynki z napisem „WIZYTA DUSZPASTERSKA”. Proszę również o przekazanie informacji o kolędzie sąsiadom i starszym parafianom.

Pomódlmy się za zmarłych parafian i za zmarłych z naszych rodzin:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

                                                                                                         Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz