OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Bez kategorii Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  – 25.02.2024 R.

  1. Droga krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu w Osieku  o godz.   17.30; w Pieszkowie  Droga krzyżowa w środy o 16.30 i po Drodze krzyżowej Msza św. Gorzkie żale  w każdą niedziele Wielkiego Postu w Osieku o godz. 12.30;  w Pieszkowie  przed Mszą św. ok. godz. 9.40; w Kłopotowie również przed Mszą św. g. 8.15.
  2. Dzisiaj w Kościele obchodzony jest Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – „Ad Gentes”. Po Mszach św. przed kościołem zbierane będą ofiary na wsparcie misyjnej działalności polskich misjonarzy. Polecam tę sprawę Waszej łaskawej ofiarności.
  3. W czwartek, 29 lutego po wieczornej Mszy św. w Osieku spotkanie wspólnoty FOCOLARE.
  4. W piątek, 1 marca – Pierwszy Piątek m-ca. Odwiedziny chorych od g. 9.30 – rozpoczynam od Pieszkowa. Okazja do spowiedzi od g. 17.00, również w trakcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  5. W sobotę, 2 marca z racji Pierwszej Soboty nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00.
  6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych w Osieku po nabożeństwie Gorzkich Żali; w Pieszkowie i Kłopotowie po Mszy św.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY.
  8. Salezjańska Szkoła Podstawowa im. Św. Dominika Savio rozpoczęła nabór na rok szkolny 2024/2025. Jest ona szkołą publiczną, bez ustalonego obwodu i bez czesnego. Dzień Otwarty dla kandydatów do kl. I i ich rodziców odbędzie się 7 marca o g.17.00 w budynku szkoły przy ul. Szkolnej 25. Istnieje możliwość przeniesienia dziecka do kl. II, III, IV, V, VI i VII. Bliższe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.
  9. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 17 – 19 marca.
  10. Serdecznie dziękuję wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.

                                                                     Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz