3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  – 03.03.2024 R.

1. Droga krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu w Osieku  o godz.   17.30; w Pieszkowie  Droga krzyżowa w środy o 16.30 i po Drodze krzyżowej Msza św. Gorzkie żale  w każdą niedziele Wielkiego Postu w Osieku o godz. 12.30;  w Pieszkowie  przed Mszą św. ok. godz. 9.40; w Kłopotowie również przed Mszą św. g. 8.15.
  2. W poniedziałek, 4 marca w liturgii Kościoła przypada święto, św. Kazimierza, królewicza.
  3. W czwartek, 7 marca – PIERWSZY CZWARTEK. W tym dniu po wieczornej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja połączona ze zmianą tajemnic różańcowych Róży św. Józefa. Zakończenie adoracji o 19.30.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 zostaną poświęcone  książeczki  do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w sobotę, 16 marca Mszą św. o godz. 18.00 i będą trwały do wtorku 19 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Galik – proboszcz parafii Narodzenia Najśw. Maryi Panny w Wielowsi.
  6. W niedzielę 17 marca nauki rekolekcyjne  na wszystkich Mszach św.  W poniedziałek – 18 marca i we wtorek – 19 marca  nauki rekolekcyjne : Osiek: godz. 9.00 i 19.00;  Kłopotów: – godz. 16.00;  Pieszków: – godz. 17.30.
  7. SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA WE WTOREK – 19 MARCA: Osiek – godz. 8.30 – 9.00 i wieczorem – 18.30 – 19.00; Kłopotów – od godz. 15.30 – 16.00; Pieszków – od godz. 17.00 – 17.30.
  8. Od przyszłej niedzieli rozprowadzane będą świece wielkanocne – paschaliki. Mała świeca – 8 zł.; duża – 16 zł. Akcja wielkanocna przeznaczona jest na pomoc pacjentom przebywającym w Zakładach Opieki Leczniczej w Legnicy i Jeleniej Górze, których nie stać na opłacenie pobytu.
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY.
  10. Ks. Władysław bardzo serdecznie dziękuje za modlitwę różańcową, za wyrazy współczucia, oferowaną pomoc i za obecność na pogrzebie mamy – śp. Józefy Biczysko.
  11. Serdecznie dziękuję wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. W zeszłą niedzielę na wsparcie działalności polskich misjonarzy zebrano 825 zł.
  12. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin, za śp. Józefę Biczysko – mamę ks. Władysława,