OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Bez kategorii Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona

4 NIEDZIELA ZWYKŁA  – 29.01.2023 R.

Rozkład kolędy w najbliższym tygodniu:

UL. STROMA, PARKOWA, CICHA, MALINOWA – 29.01. – NIEDZIELA – OD G. 15.00;

UL. GÓRNICZA, POLNA, SREBRNA – 30.01. – PONIEDZIAŁEK – OD. G. 16.00;

UL. KRÓTKA, TĘCZOWA, OGRODOWA, KWIATOWA – 31.01. – WTOREK – G. 16.00;

  1. Dzisiaj przed naszymi kościołami – Kłopotów, Pieszków, Osiek, zbierane będą datki na operację dla jedenastoletniej Lublinianki – Gai Nowak, chorej na epilepsję. Operacja ma się odbyć w Niemczech i ma szansę zmniejszyć ataki blisko o 100% dając dziewczynce szansę na normalne życie. Polecam tą sprawę Waszej łaskawej ofiarności.
  2. We wtorek 31 stycznia przypada  uroczystości św. Jana Bosko – założyciela Salezjanów, Ojca i Nauczyciela młodzieży. W tym dniu na Mszy św. o godz. 18.00  będziemy dziękować Panu Bogu za dar ks. Bosko i za jego dzieło wychowawcze na rzecz dzieci i młodzieży.
  3. W czwartek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego tradycyjnie – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu w Kłopotowie i Pieszkowie o g. 16.30; w Osieku o godz. 8.00 i 18.00. Na Mszach poświęcenie gromnic. W tym dniu w Osieku po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 19.45 połączona ze zmianą tajemnic Róży św. Józefa. Po adoracji proszę o pomoc przy sprzątaniu dekoracji świątecznej.
  4. W piątek 3 lutego – pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.30 (odwiedziny zaczynam od Pieszkowa). O godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. Msza św. o godz. 18.00.
  5. W sobotę 4 lutego – pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Pierwszej Soboty do Niepokalanego Serca NMP w tym dniu o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa okazja do spowiedzi.
  6. W przyszłą  niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca w Kłopotowie i Pieszkowie po Mszach św. W Osieku o godz. 12.15 wystawienie Najśw. Sakramentu, różaniec i błogosławieństwo Róż.
  7. Poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii będzie w niedzielę 5 lutego na Mszy św. o godz. 11.30. Z racji ferii zimowych katecheza dla dzieci przygotowujących się do Komunii św. będzie w czwartek 9 lutego o godz. 16.30 w salce.
  8. Katecheza dla przygotowujących się do bierzmowania z racji ferii zimowych będzie: kl. VIII – poniedziałek – 6 lutego o godz. 17.30; kl. VII – czwartek – 9 lutego o godz. 17.30 . Spotykamy się w salce.
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY. Zachęcamy do lektury.
  10. Serdecznie dziękuję wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.

                                                                     Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz