OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Bez kategorii Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12.05.2024 R.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

  1. Nabożeństwa majowe w Osieku codziennie przed Mszą św. o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.
  2. W środę w Pieszkowie o g. 17.00 Msza św., i po Mszy św. nabożeństwo majowe. Natomiast w niedzielę Litanię do Matki Bożej w Pieszkowie śpiewać będziemy przed Mszą św. o godz. 9.45.
  3. W środę, 15 maja zapraszam na spotkanie młodzież z kl. VII przygotowującą się do bierzmowania.
  4. W czwartek, 16 maja przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana , męczennika i patrona naszej ojczyzny. W tym dniu w Osieku o g. 17.30 nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli i o g. 18.00 Msza św. w int. naszej Ojczyzny.
  5. Próba dla dzieci przed uroczystością I Komunii w tym tygodniu: grupa II – w poniedziałek i środę – godz. 18.45; grupa I – we wtorek i czwartek – godz. 18.45.
  6. W sobotę, 18 maja po wieczornej Mszy św. Wigilii Zesłania Ducha Świętego, będzie wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z czuwaniem i uwielbieniem. Adoracja do godz. 21.00. Serdecznie zapraszam do wspólnego czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  7. W przyszłą niedzielę, 19 maja przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  8. W czwartek, 30 maja przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu: Kłopotów – 8.30; Pieszków – 9.30; w Osieku Msza św. z procesją eucharystyczną – 11.00. Procesja pójdzie ul. Św. Katarzyny. Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy: I – ołtarz przy posesji p. Szefer i p. Golenia – rodziny młodzieży, która w tym roku przyjmie sakrament Bierzmowania; II – ołtarz przy kapliczce (pętla autobusowa) – róże różańcowe żeńskie; tam zawrócimy w stronę kościoła; III – ołtarz – przy posesji p. Borkowskich i p. Ziętek – róża męska św. Józefa; IV – ołtarz – na placu przy kościele koło figurki Matki Bożej – rodziny dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych. Gotowe ołtarze do złożenia są do odbioru na plebanii. Bardzo serdecznie proszę o pomoc i zaangażowanie w budowie ołtarzy.
  9. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY i NIEDZIELA.
  10. Serdecznie dziękuję wszystkim dobrodziejom za wsparcie i za składane ofiary na rzecz wspólnoty parafialnej. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.

                                                                            Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz