OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Bez kategorii Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona

UROCZYSTOŚĆ

ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO –  19.05.2024 R.

  1. Nabożeństwa majowe w Osieku codziennie przed Mszą św. o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.
  2. W poniedziałek przypada święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła.
  3. Msza św. w Pieszkowie w środę o g. 17.00, po Mszy św. nabożeństwo majowe. Natomiast w niedzielę Litanię do Matki Bożej w Pieszkowie śpiewamy będziemy przed Mszą św. o godz. 9.45.
  4. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Na Mszy św. będziemy się modlić o świętość dla kapłanów.
  5. W piątek Salezjanie ks. Bosko i cała Rodzina Salezjanka będzie obchodzić swoje patronalne święto – Uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Na mszy św. będziemy się modlić przez wstawiennictwo Maryi Wspomożycielki o liczne i święte powołania do zgromadzenia salezjańskiego.
  6. Próba dla dzieci przed uroczystością I Komunii: grupa II – w poniedziałek i środę – godz. 18.45; grupa I – we wtorek i czwartek – godz. 18.45.
  7. W czwartek, 30 maja przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu: Kłopotów – 8.30; Pieszków – 9.30; w Osieku Msza św. z procesją eucharystyczną – 11.00. Procesja pójdzie ul. Św. Katarzyny. Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy: I – ołtarz przy posesji p. Szefer i p. Golenia – rodziny młodzieży, która w tym roku przyjmie sakrament Bierzmowania; II – ołtarz przy kapliczce (pętla autobusowa) – róże różańcowe żeńskie; tam zawrócimy w stronę kościoła; III – ołtarz – przy posesji p. Borkowskich i p. Ziętek – róża męska św. Józefa; IV – ołtarz – na placu przy kościele koło figurki Matki Bożej – rodziny dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych. Gotowe ołtarze do złożenia są do odbioru na plebanii. Bardzo serdecznie proszę o pomoc i zaangażowanie w budowie ołtarzy.
  8. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY i NIEDZIELA.
  9. W niedzielę, 2 czerwca w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać uroczystość pierwszej Komunii św. Z tej racji będzie zmieniony rozkład Mszy św. Msze św. w tym dniu: 8.30 – Kłopotów; 10.00 – Pieszków. W Osieku: 8.30 – dla ogółu wiernych; 10.00 – w int. dzieci Komunijnych gr. I; 12.00 – w int. dzieci Komunijnych gr. II; 14.00 – dla ogółu wiernych.
  10. Serdecznie dziękuję wszystkim dobrodziejom za wsparcie i za składane ofiary na rzecz wspólnoty parafialnej. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.

                                                                            Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz