OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Bez kategorii Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona

 9 NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.06.2024 R.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

  1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii św. Zapraszam dzieci, rodziców i wszystkich wiernych na wspólną modlitwę dziękczynną w tzw. Białym Tygodniu. Dzieci wraz z rodzicami gromadzą się w Osieku o godz. 18.00 na Mszy św. a po Mszy św. będzie nabożeństwo do NSPJ.
  2. W miesiącu czerwcu czcimy Najśw. Serce Pana Jezusa. Litanię do Serca Pana Jezusa z aktem oddania będziemy odmawiać w Osieku po wieczornej Mszy św.
  3. W tym tygodniu Msza św. w Pieszkowie będzie w środę o godz. 17.00.
  4. W czwartek, 6 czerwca przypada pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się o liczne i święte powołania do służby Bożej. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Serca P. Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych Róży św. Józefa. Zakończenie adoracji o godz. 19.45. Jest to również dzień zakończenia obchodów uroczystości Bożego Ciała. Z tej racji po Mszy św. będzie poświęcenie wianków.
  5. W piątek, 7 czerwca przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Jest to również pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 9.30 (rozpoczynam od Pieszkowa); o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi; przed Mszą św. litania do Serca P. Jezusa i o g. 18.00 Msza św. W tym dniu nie obowiązuje post.
  6. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.
  7. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci, które w zeszłym roku były u I Komunii św. będą w tym dniu wspominać to wydarzenie dziękując za dar Eucharystii. We wtorek, 4 czerwca na godz. 19.00 zapraszam rodziców dzieci rocznicowych na spotkanie. Spotkanie dla dzieci rocznicowych będzie w środę, 5 czerwca o godz. 19.00 w kościele. Spowiedź dla dzieci i członków rodzin będzie w sobotę 8 czerwca o godz. 9.30.
  8. Spotkanie dla młodzieży kl. VII i starszej w ramach przygotowania do bierzmowania odbędzie się w środę, 12 czerwca o godz. 19.00 w salce. Proszę o 100% obecność.
  9. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA.
  10. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Dziękuję również wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.

                                                                            Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz