OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Bez kategorii Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona

 13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.06.2024 R.

 1. Msza św. w Pieszkowie w środę, o godz. 17.00.
 2. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Po wieczornej Mszy św. zapraszam na adorację Najśw. Sakramentu połączoną ze zmianą tajemnic Róży św. Józefa. Zakończenie adoracji o 19.45. Chcę nadmienić, że adoracja jest dla wszystkich, którzy chcą spędzić chwilę z Panem Jezusem w Najśw. Sakramencie, a nie tylko dla członków Róży św. Józefa.
 3. W piętek – pierwszy piątek miesiąca. W lipcu nie będzie odwiedzin chorych. O godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. Nabożeństwo wynagradzające Sercu Pana Jezusa przed Mszą św. o godz. 17.45.
 4. W sobotę – pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17.00 nabożeństwo Pierwszej Soboty.
 5. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca. W Osieku po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, różaniec i błogosławieństwo róż. W Kłopotowie i Pieszkowie zmiana po Mszach św.
 6. Deklaracje zapisu dziecka do Pierwszej Komunii św. są do odbioru w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Wypełnione deklaracje składamy na wrześniowym spotkaniu. Uroczystość Pierwszej Komunii w naszej parafii zawsze odbywa się w pierwszą niedzielę czerwca. W roku szkolnym 2024/2025 jest to niedziela, 1 czerwca.
 7. W miesiącach lipiec i sierpień, kancelaria parafialna będzie czynna po wieczornej Mszy św. do godz. 19.00.
 8. W dniach 27 lipca – 5 sierpnia odbędzie się już po raz 32. Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. W tym roku zapisy będą odbywały się w dwóch zasadniczych formach: on-line oraz u księży przewodników. W Lubinie na pielgrzymkę będzie się można zapisać 18 lipca po Mszy św. o godz. 18.00, w parafii św. Maksymiliana. Wszelkie potrzebne informacje umieszczane są na bieżąco na stronie internetowej pielgrzymkalegnicka.gosc.pl.
 9. W dniu 26 lipca (piątek) nasza wspólnota parafialna będzie gościć przy kościele w Pieszkowie pielgrzymów 32. Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę z grupy 1. Planowane przybycie pielgrzymów godz. 9:50. Bardzo proszę o zorganizowanie przyjęcia pielgrzymów jak to bywało w innych latach.
 10. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA.
 11. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Dziękuję również wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.

                                                                            Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz