OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Bez kategorii Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  – 26.02.2023 R.

  1. W Środę Popielcową na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii – jako jałmużnę postną, zebraliśmy 1.110 zł.
  2. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach. Droga krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu w Osieku  o godz.   17.30. W tym tygodniu Drogę krzyżową prowadzą Róże żeńskie Żywego Różańca. W Pieszkowie  Droga krzyżowa w środy o 16.30 i po Drodze krzyżowej Msza św.  Gorzkie żale  w każdą niedziele Wielkiego Postu w Osieku o godz. 12.30; w Pieszkowie   przed Mszą św. ok. godz. 9.40; W Kłopotowie również przed Mszą św. o 8.15.
  3. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca. Modlimy się o liczne święte powołania do służby Bożej. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do g. 19.45 i zmiana tajemnic Róży św. Józefa. I piątej miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.30 (początek od Pieszkowa). Okazja do spowiedzi w tym dniu podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej. I sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszej soboty do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00.W przeszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych w Kłopotowie i Pieszkowie po Mszach św. W Osieku zmiana po nabożeństwie Gorzkich żali.

4. W marcu katecheza dla bierzmowanych: kl. VII – czwartek 9 marca o g. 17.30; klasa VIII – poniedziałek 13 marca g. 17.30. Spotkania będą w salce.

5. Katecheza dla dzieci z kl. III odbędzie się 16 marca o g. 16.30 w salce.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY. Zachęcam do lektury.

7. Serdecznie dziękuję wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.

                                                                     Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz