OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 NIEDZIELA ZWYKŁA  – 11.02.2024 R.

  1. W poniedziałek 12 i we wtorek 13 lutego  zapraszam na adorację Najśw. Sakramentu. Adoracja w poniedziałek i we wtorek rozpocznie się o godz. 15.00 koronką do Bożego miłosierdzia; o godz. 17.00 odmówimy różaniec; o godz. 17.45 zakończenie adoracji. Proszę, aby różaniec prowadziły Róże Żywego Różańca. Trwając przed Panem Jezusem w Najśw. Sakramencie będziemy się modlić o dobre przeżycie czasu Wielkiego Postu i o ducha pokuty  dla całej parafii. W czasie adoracji od g. 17.00 okazja do spowiedzi.
  2. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii zapraszam na katechezę: w poniedziałek 12 lutego g. 18.30 gr. II; we wtorek 13 lutego g. 18.30 gr. I.
  3. W środę 14 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna w Kościele czas Wielkiego Postu czyli okres czterdziestodniowego przygotowania do Wielkanocy.  W tym dniu Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w Osieku: godz. 9.00 i 18.30;  w Kłopotowie i w Pieszkowie o godz. 17.00.
  4. W Środę Popielcową wszystkich wiernych, którzy ukończyli 14. rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast wiernych w wieku od ukończenia 18. roku życia do rozpoczęcia 60. roku życia obowiązuje dodatkowo post, polegający na powstrzymywaniu się od spożywania mięsa oraz ograniczeniu się do spożycia jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych (kan. 1252 KPK).
  5. INFORMACJA DLA PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO BIERZMOWANIA. W terminie katechezy – 14 lutego przypada Środa Popielcowa. Kandydatów do bierzmowania proszę, aby w ramach katechezy uczestniczyli w tym dniu we Mszy św.
  6. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach. Droga krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu w Osieku  o godz.   17.30. W Pieszkowie natomiast Droga krzyżowa w środy o 16.30 i po Drodze krzyżowej Msza św. o godz. 17.00. Gorzkie żale  w każdą niedziele Wielkiego Postu w Osieku ok. godz. 12.20. W Pieszkowie  Gorzkie żale przed Mszą św. ok. godz. 9.40. W Kłopotowie Gorzkie Żale przed Mszą św. g. 8.15. W piątek z racji 16 dnia miesiąca Droga Krzyżowa w int. Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY. Zachęcamy do lektury.
  8. Serdecznie dziękuję wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.

                                                                     Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz