OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Bez kategorii Możliwość komentowania OGŁOSZENIA PARAFIALNE została wyłączona

3 NIEDZIELA WIELKANOCAN  – 23.04.2023 R.

 1. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli, dziś z racji przeżywanego Tygodnia Miłosierdzia, przed kościołem zbierane będą ofiary  na wsparcie dzieł pomocy potrzebującym prowadzonych przez CARITAS naszej diecezji. Polecam tą sprawę Waszej łaskawej ofiarności.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele kolejny XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego tematem przewodnim jest: „Wierzę w Kościół Ojca, i Syna, i Ducha Świętego”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Jana.
 3. W poniedziałek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona naszej Ojczyzny.
 4. We wtorek, 25 kwietnia na godz. 19.30 bardzo serdecznie zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VII i VIII. Na spotkanie proszę przynieść wypełnione karteczki. Spotkanie odbędzie się w kościele.
 5. W środę, 26 kwietnia o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży przegotowującej się do bierzmowania. Bardzo serdecznie zapraszam.
 6. Katecheza dla dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w czwartek, 27 kwietnia o godz. 16.30 w kościele.
 7. Msza św. w Pieszkowie, w środę o godz. 16.30.
 8. W czwartek, 27 kwietnia w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się Dzień Otwarty w godz. od 13.00 do 15.30. Zapraszamy wszystkich chętnych ósmoklasistów i ich rodziców. Ks. Mariusz Jeżewicz, dyrektor SLO.
 9. Zapraszam na odpust do Kłopotowa ku czci patrona kościoła św. Dominika Savio na 7 maja. Suma odpustowa o godz. 13.00 . W tym dniu nie ma w Kłopotowie Mszy św. o godz. 8.30.
 10. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY,  NIEDZIELE i MAŁY GOŚĆ dla dzieci.
 11. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie i za składane ofiary  na rzecz wspólnoty parafialnej. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.

                                                                            Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz