OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Bez kategorii Możliwość komentowania OGŁOSZENIA PARAFIALNE została wyłączona

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2023 R.
DOBREGO PASTERZA

 1. Niedzielą Dobrego Pasterza, którą dziś przezywamy, rozpoczynamy w Kościele Tydzień modlitw o powołania do Służby w Kościele i modlimy się o wytrwanie i świętość dla tych, którzy odpowiedzieli na Boże wezwanie.
 2. Rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30. W niedziele litanię do Matki Bożej śpiewamy po Mszy św. o godz. 11.30.
 3. W środę, 3 maja przypada Uroczystość Najśw. MP Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę: 8.30 – Kłopotów; 10.00 – Pieszków; 11.30 i 13.00 Osiek. W tym dniu na nabożeństwie majowym po Mszy św. o godz. 11.30 modlimy się w int. tegorocznych maturzystów, prosząc o dary Ducha Świętego na czas egzaminów dojrzałości. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 4. W czwartek z racji pierwszego czwartku nabożeństwo majowe będzie po wieczornej Mszy św. Na nabożeństwie modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 19.30. Po adoracji zmiana tajemnic Róży św. Józefa.
 5. W piątek – pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu odwiedziny chorych od godz. 9.30 – rozpoczynam od Pieszkowa. O godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi, o 17.30 nabożeństwo majowe i o 18.00 Msza św.
 6. W sobotę – pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszej soboty wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi połączone będzie z nabożeństwem majowym o godz. 17.30.
 7. Zapraszam na odpust do Kłopotowa ku czci patrona kościoła św. Dominika Savio na 7 maja. Suma odpustowa o godz. 13.00 . Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Paweł Maj – wikariusz parafii p/w św. Jana Sarkandra w Lubinie. W tym dniu nie ma w Kłopotowie Mszy św. o godz. 8.30.
 8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych w Pieszkowie i Kłopotowie po Mszy św.; w Osieku po nabożeństwie majowym.
 9. Informacje dla bierzmowanych: 8 maja (poniedziałek) g. 19.00 próba w Pieszkowie; 9 maja (wtorek) g. 19.00 spowiedź w Osieku dla bierzmowanych, rodzin i świadków; 10 maja (środa) g. 18.00 uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania w Pieszkowie. W dniu bierzmowania przychodzimy do kościoła na g. 17.40.
 10. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELE.
 11. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Dziękuję również wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.
 12. Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.

W miniony tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana

śp. Rafał Małolepszy (Kłopotów).

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.

                                                                            Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz