Bez kategorii Możliwość komentowania OGŁOSZENIA PARAFIALNE została wyłączona

NIEDZIELA PALMOWA – 02.04.2023 R.

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy w Kościele obchód Wielkiego Tygodnia. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na świąteczny wystrój kościoła w Osieku można składać do skarbonki pod skrzynką z gazetami. W Pieszkowie u p. Renaty, w Kłopotowie u p. Haliny.
  2. Msze św. w Osieku w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę o godz. 18.00. W Wielką Środę nie ma Drogi krzyżowej i Mszy św. w Pieszkowie. Okazja do spowiedzi pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  3. Chorych i starszych parafian odwiedzę w Wielką Środę 5 kwietnia. Odwiedziny od godz. 9.30. Rozpocznę od Pieszkowa. Proszę o zgłoszenia.
    ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE:
  4. WIELKI CZWARTEK: Msza Wieczerzy Pańskiej w OSIEKU o godz. 19.00; Adoracja Pana Jezusa w ołtarzu ciemnicy po Mszy św. do godz. 24.00. Okazja do spowiedzi od 22.00 do 23.00; PIESZKÓW: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00.
  5. WIELKI PIĄTEK – OSIEK: w tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w ołtarzu ciemnicy od godz. 8.00 do rozpoczęcia liturgii Wielkiego Piątku; o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia; po Koronce Droga Krzyżowa; liturgia Wielkiego Piątku z adoracją Krzyża rozpocznie się o godz. 19.00; adoracja Pana Jezusa w ołtarzu Grobu Pańskiego od zakończenia liturgii, przez całą noc do godz. 20.30 następnego dnia czyli do rozpoczęcia obchodów Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. Okazja do spowiedzi od 22.00 do 23.00. PIESZKÓW: – godz. 16.30 – Droga Krzyżowa i po Drodze Krzyżowej rozpocznie się liturgia Wielkiego Piątku z Adoracją Krzyża.
  6. WIELKA SOBOTA – OSIEK: – adoracja Pana Jezusa w ołtarzu Grobu Pańskiego do godz. 20.00; nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00; liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną rozpocznie się o godz. 21.30; na liturgię przynosimy świece. PIESZKÓW: liturgia Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną rozpocznie się o godz. 19.00; na liturgię przynosimy świece.
  7. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW: – Kłopotów – 9.00; – Pieszków – 10.00; – Osiek – 11.00; 11.30; 12.00; 12.30 i 13.00. Przy błogosławieństwie pokarmów zbierane będą ofiary na pomoc ubogim. Polecam tą sprawę Waszej łaskawej ofiarności.
  8. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 9 kwietnia Msze św. Kłopotowie i Pieszkowie o godz. 10.00; w Osieku – 11.30 i 13.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę: Kłopotów – 8.30; Pieszków – 10.00; Osiek – 11.30 i 13.00.
  9. Drodzy. Zapraszam wszystkich, którzy pragną i chcą się włączyć w liturgię Triduum Paschalnego: zapraszam Panów na Wielki Czwartek i Wielką Sobotę do bycia Apostołami, zapraszam do czytań, do śpiewu psalmów na liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. Bądźmy żywą cząstką Kościoła, odpowiedzialną za całą naszą Wspólnotę Parafialną. Chęć udziału w ceremoniach Triduum Paschalnego i całonocnej adoracji w Wielki Piątek można zgłaszać u p. Mariusza Pachołka.
  10. Wspólnota JORDAN z K-ła Jana Bosko w Lubinie zaprasza kobiety do udziału w kolejnej edycji Drogi Marii Magdaleny. Zbiórka w Poranek Zmartwychwstania – niedziela 09.04., o godz. 4.30 w Kościele w Osieku. Trasa ok. 5 km. zakończy się przy pustym grobie, również w Osieku w kościele, gdzie będzie uwielbienie Zmartwychwstałego Chrystusa. Szczegółowe informacje o Drodze i o zapisach są na plakacie w przedsionku kościoła i w gablocie.
  11. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów serdecznie dziękuję.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Felicja Nawrot.