OGŁOSZENIE DUSZPASTERSKIE

Bez kategorii Możliwość komentowania OGŁOSZENIE DUSZPASTERSKIE została wyłączona

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.10.2023 R.

1. Nabożeństwo różańcowe w Osieku w dni powszednie przed Mszą św. o godz. 17.30; w niedziele po Mszy św. o godz. 11.30 czyli około 12.20. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na różaniec w środy. Dzieci z kl. III i z pozostałych klas zapraszam na różaniec we wtorki. Dzieci i młodzież zapraszam na różaniec nie tylko w wyznaczone dni, ale w miarę możliwości codziennie.
  2. W Pieszkowie nabożeństwo różańcowe w środy o godz. 16.30 i po nabożeństwie Msza św.
  3. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, o wytrwanie dla tych, którzy odpowiedzieli na Boże wezwanie oraz o świętość dla kapłanów. Od godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja; o 17.30 nabożeństwo różańcowe – prowadzi Róża męska św. Józefa. Po Mszy św. zmiana tajemnic.
  4. Spotkanie wspólnoty FOCOLARE w czwartek po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii.
  5. W piątek – pierwszy piątek miesiąca. Czcimy Najśw. Serce Pana Jezusa. Odwiedziny chorych i starszych parafian od godz. 9.30 – zaczynam od Pieszkowa. Od godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. Różaniec o godz. 17.30 i po różańcu Msza św.
  6. W sobotę wspominamy Matkę Bożą Różańcową. W tym dniu z racji Pierwszej soboty miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Serca NMP będzie połączone z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.
  7. W przyszłą niedzielę 8 października na Mszy św. o godz. 11.30 zostaną poświęcone różańce dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.
  8. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA. Serdecznie polecam.
  9. Serdecznie dziękuję wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Na inwestycje parafialne w minionym tygodniu wpłynęło: na konfesjonał 600 zł. (łącznie – 8.450 zł.); na ekspertyzę budowlaną 400 zł. (łącznie 6.900 zł.). Koszt konfesjonału – 15.000; ekspertyza budowlana – 16.000 zł. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary na ten cel. Polecam tą sprawę Waszej łaskawej ofiarności i proszę pokornie o dalsze wsparcie i pomoc. Dziękuję również wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.

W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Genowefa Krzywicka.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.