OGŁOSZENIE DUSZPASTERSKIE

Bez kategorii Możliwość komentowania OGŁOSZENIE DUSZPASTERSKIE została wyłączona

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.10.2023 R.

XXIII DZIEŃ PAPIESKI

  1. Dziś obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „JAN PAWEŁ II CYWILIZACJA MIŁOŚCI”. Po Mszach św. przed kościołem będą zbierane ofiary na wsparcie budowanego przez wszystkich od 23 lat „żywego pomnika” św. Jana Pawła II. Zebrane ofiary przeznaczone są na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Polecam tę sprawę Waszej łaskawej ofiarności.
  2. Nabożeństwo różańcowe w Osieku w dni powszednie przed Mszą św. o godz. 17.30; w niedziele po Mszy św. o godz. 11.3. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na różaniec w środy. Dzieci z kl. III i z pozostałych klas zapraszam na różaniec we wtorki.
  3. W poniedziałek, 16 października przypada uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska.
  4. W Pieszkowie nabożeństwo różańcowe w środy o godz. 16.30 i po nabożeństwie Msza św.
  5. W przyszła niedzielę przypada NIEDZIELA MISYJNA, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny – czas szczególnej modlitwy w int. misji. W tym dniu będą zbierane przed kościołem do puszek ofiary na misje. Polecam tą sprawę Waszej łaskawej ofiarności.
  6. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki do wypisania imion zmarłych wyłożone są w przedsionku kościoła. Wypisując wypominki proszę na górze kartki wpisać nazwę miejscowości, a w Osieku również nazwę ulicy. Imiona zmarłych proszę wypisywać w mianowniku. Wypisane kartki można składać w zakrystii lub w kancelarii (w godz. urzędowania) oraz do skrzynki „ na listy” z tyłu kościoła przy drzwiach.. W Pieszkowie i Kłopotowie do koszyczków wystawionych w wejściu do kościoła lub w zakrystii.
  7. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA. Serdecznie polecam.
  8. Serdecznie dziękuję wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Na inwestycje parafialne w minionym tygodniu wpłynęło: na konfesjonał 800 zł. (łącznie – 9.700 zł.); na ekspertyzę budowlaną 500 zł. (łącznie 7.700 zł.). Koszt konfesjonału – 15.000; ekspertyza budowlana – 16.000 zł. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary na ten cel. Polecam tą sprawę Waszej łaskawej ofiarności i proszę pokornie o dalsze wsparcie i pomoc. Dziękuję również wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

  Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz