Uroczystość Bożego Narodzenia – 25 grudnia 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Uroczystość Bożego Narodzenia – 25 grudnia 2020 r. została wyłączona

 1. W Uroczystość Bożego Narodzenia, w święto św. Szczepana i w niedzielę świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – Msze św. w Osieku: 11.30 i 13.00, w Pieszkowie: 10.00 (25 grudnia także o 16.00); w Kłopotowie: 17.00.
 2. W dniu 28 grudnia – Msza św. w Osieku o godzinie 8.00. W dniach: 29 i 30 grudnia – nie będzie nabożeństw w parafii. W dniu 31 grudnia w Osieku o godzinie 17.00 – Msza św. i nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego (od 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu).
 3. Zgodnie z zaleceniem Biskupa Legnickiego, tradycyjna wizyta duszpasterska  zostaje zastąpiona Mszą świętą celebrowaną dla mniejszych grup (np. mieszkańców poszczególnych ulic lub fragmentów ulicy), tak by intencją Mszy świętej ogarnąć przybyłych wiernych. Rozkład w gablocie, na stronie internetowej parafii i facebooku parafii.
  W Osieku: 2 stycznia /sobota/ 19.00: Miedziana (od 87 do 105), 3 stycznia /Niedziela/ 11.30: Magnoliowa oraz Liliowa; w Pieszkowie: 3 stycznia (niedziela – 10.00) – numery: od od 1 do 7; w Kłopotowie: 3 stycznia (niedziela – 17.00) – numery: od 1 do 5.
 4. Cały czas – także w Święta Bożego Narodzenia można skorzystać z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej; zachęcamy, aby korzystać z tej formy uczestnictwa w Eucharystii – szczególnie seniorów, bowiem obowiązuje nas limit osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach i w kościołach wynosi – 1 osoba na 15 m²: w kościele w OSIEKU: (195m²) = 13 osób; w kościele w PIESZKOWIE: (216 m²) = 14 osób; w kościele w KŁOPOTOWIE: (80 m²) = 5 osób. Bardzo proszę osoby zamawiające intencje Mszy świętej o wcześniejsze przybycie na Mszę św., aby zająć miejsce. W kościele w Osieku i Pieszkowie – z chóru korzystają tylko wierni po uzyskaniu wyraźnej zgody zarządcy obiektu.
 5. Dla osób, które w Święta Bożego Narodzenia i w Święto św. Szczepana będą uczestniczyć we Mszy św. online – istnieje możliwość przyjęcia Komunii św: w kościele w Osieku między 19.00 a 20.00. Zapraszam.
 6. Odpowiadająca na propozycję parafian pragniemy założyć w Parafii Męską Różę Różańcową. Róża Różańcowa jest modlitewną wspólnotą 20 osób, z których każda codziennie modli się jedną dziesiątką Różańca Świętego według przydzielonej tajemnicy – w ten sposób codziennie odmawiany jest cały różaniec. Istotne jest to, że wszyscy członkowie róży modlą się w tej samej intencji, zmienianej co miesiąc. Lista dostępna u ks. Proboszcza.
 7. KANCELARIA PARAFIALNA od 28 grudnia do 31 grudnia – nie będzie czynna. Uprzejmie proszę osoby, które pragną skorzystać z kancelarii w sprawie pogrzebu lub z posługą do chorego o kontakt telefoniczny: 511 476 570.
 8. Zgodnie z zgodnie z zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują odpowiedni dystans.
 9. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom Parafii za wsparcie materialne bieżących wydatków – także poprzez konto bankowe Parafii, mimo fizycznej nieobecności na nabożeństwach niedzielnych. Dziękujemy Paniom i Panom, którzy w naszych kościołach przygotowali dekoracje świąteczne oraz podarowali choinki.
 10. Intencja ewangelizacyjna dla Róż Różańcowych na STYCZEŃ 2021: “Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.
 11. Zmiana Tajemnic Różańcowych – Osiek: 1 stycznia – g. 13.00, Pieszków i Kłopotów: 3 stycznia /po nabożeństwach/.
 12. W sobotę 2 stycznia o g. 12.00 w kościele w Osieku Msza święta żałobna w intencji śp. Juliana Wojciechowskiego (miesiąc po śmierci)

  Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz