Uroczystość Chrystusa Króla – 22 listopada 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Uroczystość Chrystusa Króla – 22 listopada 2020 r. została wyłączona
 1. Dzisiaj odpust parafialny ku czci Chrystusa Króla – Msze święte dostępne dla wiernych – przy zachowaniu odpowiednich przepisów o ograniczeniach – w sobotę 21.11. /g. 19.00/ i w niedzielę 22.11. /g. 11.30/. Ponadto: dla Róż Różańcowych: w sobotę – o 17.00 i w niedzielę o 13.00 – dla zaproszonych parafian i przedstawicieli samorządu lokalnego! 
 2. Ostatni pełny tydzień listopada: modlitwy za zmarłych podczas różańca z WYPOMINKAMI (w Osieku: w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę – o 18.30, we wtorek o 8.30; w Kłopotowie we wtorek o 16.30; w Pieszkowie w środę o 16.30) oraz podczas Mszy świętych (w Osieku: w poniedziałek i w sobotę – o 19.00; w Kłopotowie w niedzielę o 8.30; w Pieszkowie w środę o 17.00).
 3. Za tydzień – pierwsza niedziela adwentu. Na każdej Mszy świętej błogosławimy opłatki na stół wigilijny. Można je zabierać przez cały ADWENT po nabożeństwach w poszczególnych kościołach. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na ogrzewanie kościołów w okresie zimowym (oraz koszt zakupu nowych figur do szopki bożonarodzeniowej w kościele w Pieszkowie).
 4. W liturgii wspominamy: w środę św. Katarzynę Aleksandryjską, dziewicę i męczennicę.
 5. Zgodnie z odpowiednimi zarządzeniami obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej; dotyczy wszystkich wiernych diecezji legnickiej oraz innych osób, które w tym czasie przebywają na jej terenie.
 6. Obowiązuje nas limit osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach w kościołach wynosi – 1 osoba na 15 m²: w kościele w OSIEKU: (195m²) = 13 osób; w kościele w PIESZKOWIE: (216 m²) = 14 osób; w kościele w KŁOPOTOWIE: (80 m²) = 5 osób. Bardzo proszę osoby zamawiające intencje Mszy świętej o wcześniejsze przybycie na Mszę św., aby zająć miejsce. W kościele w Osieku i Pieszkowie: nie korzystamy z chóru do odwołania.
 7. Wszystkie informacje dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na stronie internetowej parafii i facebooku. Na jakiś czas przenosimy się do internetu i więcej pracujemy samodzielnie.
 8. W związku z sytuacją epidemiczną KANCELARIA PARAFIALNA pracuje w ograniczonym zakresie. Uprzejmie proszę osoby, które pragną skorzystać z kancelarii o kontakt telefoniczny: 511 476 570. Proszę dzwonić w godzinach 10.00 – 14.00. Kancelaria nie będzie czynna we wcześniej wyznaczone dni.
 9. Zgodnie z zgodnie z zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują odpowiedni dystans.
 10. Lektura prasy kat.: – NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN
 11. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom Parafii za wsparcie materialne bieżących wydatków – także poprzez konto bankowe Parafii, mimo fizycznej nieobecności na nabożeństwach niedzielnych. Dziękujemy Paniom za wygrabienie liści wokół kościoła w Osieku i za ich wywiezienie, pani Iwonie oraz p. Zofii za ułożenie kwiatów przy ołtarzu i za przygotowanie świątyni na uroczystość.

Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz