Uroczystość Chrystusa Króla – 26 listopada 2017 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Uroczystość Chrystusa Króla – 26 listopada 2017 r. została wyłączona
  1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla – w naszej parafii odpust. Msze święte w Osieku w sobotę 25 listopada (18.00) i w niedzielę 26 listopada (13.00). Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże ks. Mirosław Łobodziński z Wrocławia wraz z klerykami WSDTS z Krakowa. Po Mszach św. klerycy będą kwestować na potrzeby wspólnoty seminaryjnej (we wszystkich kościołach).
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek 30.11. św. Andrzeja Apostoła.
  3. Podobnie jak w minionym roku, za tydzień, w pierwszą Niedzielę Adwentu 3 grudnia –  30 minut przed każdą Eucharystią – przy wejściu do kościoła będzie można nabyć opłatki na stół wigilijny. Podczas każdej Mszy świętej zakupione opłatki zostaną poświęcone. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczymy na dofinansowanie bieżących wydatków w kościołach. W Kłopotowie przedstawiciele parafii będą dysponować opłatkami w naszych domach.
  4. Różaniec za zmarłych polecanych w Wypominkach. W Osieku w najbliższym tygodniu: w poniedziałek o 8.30, w środę o 17.30, w czwartek – zakończenie modlitw za zmarłych o 18.30. Msza św. za zmarłych polecanych w Wypominkach: w Kłopotowie w środę o 16.30, w Pieszkowie w czwartek o 17.00 i w Osieku w czwartek o 19.00.
  5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Ze względu na odbiór prac budowlanych, jaki przypada w tym dniu chorych odwiedzę w I sobotę /od 9.00/. W pierwszą sobotę dodatkowa Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godzinie 16.30; po tej Eucharystii Nabożeństwo różańcowe rozważaniami. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.
  6. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek (od 9.00 do 9.30) i w sobotę (od 19.00 do 19.45).
  7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejne nowe numery czasopism: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY oraz inne czasopisma (m.in. Don Bosko – czasopismo dla rodziców i wychowawców) – nieodpłatnie.
  8. Serdecznie Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu odpustu parafialnego, za przygotowanie świątyni i terenu wokół niej, za wyczyszczenie krzyża misyjnego i ozdobienie /przy ulicy św. Katarzyny/; dziękujemy panom za pomoc przy montażu i obróbce okien i drzwi. Zakończyliśmy prace remontowe w kościele w Osieku; w Pieszkowie w najbliższych dniach. Pozostają do zapłacenia rachunki, ze środków parafii – w Osieku: 5400, – zł, w Pieszkowie: 22 090, – zł. Dziękujemy także za wsparcie materialne remontów i sprzątania świątyń. Przypominamy, że zgodnie z ustaleniami Rady Parafialnej – każda rodzina z parafii może zasilić budżet wspólnoty kwotą 50, –

 

Ks. Wojciech Skowron sdb
proboszcz