Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8.12.2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8.12.2019 r. została wyłączona

  1. Dzisiaj Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP,
  2. W Adwencie zapraszamy na Msze św. roratnie w kościele w Osieku:  w poniedziałek, czwartek i piątek o godzinie 18.00; we wtorek o godzinie 7.00. Zachęcam, aby na roraty przynosić lampiony. W Pieszkowie Msza św. w środę 11 grudnia o godzinie 17.00.
  3. Po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła kwestujemy do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie; jest to ogólnopolska akcja. W zakrystii możemy nabyć świece na stół wigilijny (duża: 15, – zł, mała – 6, – zł) – akcja pod patronatem – Caritas Polska. Możemy jeszcze nabyć opłatki na stół wigilijny. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji – przeznaczamy je na sfinansowanie bieżących wydatków w kościołach – w Osieku na renowację organów; w Kłopotowie i w Pieszkowie na spłatę kosztów instalacji ogrzewania.
  4. Jutro podczas Mszy św. o godzinie 18.00 poświęcenie i wręczenie medalików dla dzieci z klasy III przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św.
  5. We wtorek 10 grudnia Wizyta Duszpasterska w Osieku u parafian przy ulicy: Tulipanowej (od ulicy Słonecznej do Zagajnikowej); /we wtorek 17 grudnia ulica Pieszkowska: od n. 1 do n. 33/. Rozkład dostępny jest w kruchcie kościoła i na stronie internetowej parafii. Wizyta Duszpasterska potrwa do 18 stycznia 2020 r. Dziękujemy rodzinom, które potwierdzają gotowość przyjęcia duszpasterza w swoich domach; potwierdzenia wrzucamy do skrzynki z napisem „WIZYTA DUSZPASTERSKA” – w drzwiach kościoła w Osieku.
  6. W czwartek o godzinie 19.00 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszam również Rodziców.
  7. Dziękujemy za pomoc przy przygotowaniu świątyń.
  8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejne nowe numery czasopism: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.
  9. Dziękujemy za darowizny na sprzątanie kościołów (w Osieku wpłaty gotówkowe – dziś w II-gą niedzielę miesiąca u p. Danuty – w Domu Parafialnym po nabożeństwach o 11.30 i 13.00; w pozostałych kościołach po nabożeństwach u osób odpowiedzialnych). Numer konta bankowego parafii dostępny na stronie internetowej.          

                                                               Ks. Wojciech Skowron sdb  – proboszcz