Uroczystość Trójcy Świętej – 16 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Uroczystość Trójcy Świętej – 16 czerwca 2019 r. została wyłączona

(J 16,12-15)
Jezus powiedział swoim uczniom: ”Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek słyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam oznajmi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego bierze i wam objawi”.

ROZWAŻANIE DO EWANGELII

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

 1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa z Litanią do NSPJ: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę w Osieku o 17.30.
 3. W środę 19 czerwca dodatkowa Msza św. o godzinie 8.00 – na zakończenie roku szkolnego – organizuje Szkoła Podstawowa w Osieku.
 4. W czwartek 20 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze św.: w Kłopotowie – 8.30, w Pieszkowie 17.00; w Osieku (z procesją Eucharystyczną) – godzina 10.00. W czasie nabożeństwa dzieci z klasy IV będą dziękować za dar Eucharystii w I rocznicę Komunii św. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy: 1-szy /przy kościele/ – rodziny dzieci komunijnych, 2-gi /przy kapliczce na skrzyżowaniu św. Katarzyny i Pieszkowskiej/ – Róże Różańcowe, 3-ci /przy posesji p. Urbaniak na ul. Tulipanowej/ – rodziny młodzieży, która w tym roku przyjęła Sakrament Bierzmowania, 4-ty /przy posesji p. Wdowiak na ul. Zagajnikowej/ – rodziny dzieci rocznicowych.
 5. We wtorek 18.06. o godz. 18.00 próba sypania kwiatów na procesji Bożego Ciała i próba LSO. Wieczorem: od 19.00 do 20.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 6. W sobotę 22 czerwca po Mszy św. o godzinie 18.00 spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Spowiedzi I Komunii św. (klasy III, II i I)
 7. Kancelaria parafialna czynna: we wtorek od 9.00 – 9.30 i w sobotę (po zebraniu z rodzicami).
 8. Przy wyjściu z kościoła do można nabyć nowe numery: NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Zachęcamy do lektury.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy w dniu 9 czerwca wsparli zakup pompy insulinowej dla Agatki. W dniu 9 czerwca zebraliśmy 2080 zł.
 10. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. W II niedzielę miesiąca (w Osieku) możemy wpłacać darowizny na sprzątanie kościoła w Osieku (w Domu Parafialnym między nabożeństwem o 11.30 a 13.00). W pozostałych kościołach po nabożeństwach u osób odpowiedzialnych.
 11. Dziękuję rodzicom dzieci, które w minioną niedzielę po raz pierwszy uczestniczyły w pełni w Eucharystii za cały Biały Tydzień i wczorajszą pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego pw. Wspomożycielki Wiernych w Twardogórze.

  Wojciech Skowron sdb – proboszcz