Uroczystość Trójcy Świętej – 27 maja 2018 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Uroczystość Trójcy Świętej – 27 maja 2018 r. została wyłączona

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej.

2. Nabożeństwa majowe z Litanią loretańską do NMP: w poniedziałek i środę o 17.30. We wtorek w Kłopotowie o 16.30 (Msza św. o 17.00).

3. W czwartek 31 maja Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w Kłopotowie: 8. 30, w Pieszkowie: 10.00, w Osieku 11.30. Po tej Eucharystii wyruszymy z procesją do 4 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: 1-szy, przy ul. Św. Katarzyny 81 –  rodziny dzieci komunijnych i rocznicowych, 2-gi, przy skrzyżowaniu św. Katarzyny i ul. Pieszkowskiej /kapliczka/ – Róże Różańcowe, 3-ci, przy ul. Św. Katarzyny 76A – Rada Parafialna i Rada Sołecka i 4-ty, na placu przy kościele – młodzież kandydaci do Bierzmowania z rodzicami (klasa II gimnazjum).

Zapraszamy młodsze dzieci do sypania kwiatów podczas procesji. Już w środę można dostarczyć przygotowane kwiaty do sypania /lub przed Mszą świętą w czwartek/ – umieszczamy je, jak co roku w papierowych torbach i pozostawiamy przy wejściu do kościoła. Prosimy również mężczyzn o wyniesienie sztandarów i baldachimu na procesję.

4. W sobotę 2 czerwca po wieczornej Eucharystii /I-sza sobota miesiąca/, odmówimy różaniec z rozważaniem wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.

5. W niedzielę 3 czerwca na Mszy św. o godzinie 10.00 w Pieszkowie i o godzinie 13.00 w Osieku, wspominać będziemy I rocznicę przyjęcia Komunii świętej przez dzieci z klasy IV.

6. W dniu 1 czerwca przypada I-szy piątek miesiąca – odwiedzam chorych od godziny 9.00. Wieczorem po Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i okazja do spowiedzi /do 19.30/.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejne nowe numery czasopism: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.

8. Po każdej Mszy św. osoby zainteresowane mogą odebrać informacje o pielgrzymce do Częstochowy (16 czerwca). Otrzymamy szkic programu oraz ustalimy godzinę rozpoczęcia. Osoby, które nie będą na spotkaniu proszę, aby upoważniły innych, uczestniczących w pielgrzymce do potwierdzenia udziału w wyjeździe i odbioru materiałów.

Ks. Wojciech Skowron sdb                  
Proboszcz