Uroczystość Trójcy Świętej – 7 czerwca 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Uroczystość Trójcy Świętej – 7 czerwca 2020 r. została wyłączona

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej. Na Mszy świętej o godzinie 11.30 I rocznica pełnego udziału we Mszy św. dzieci z klasy IV. Dziękuję Rodzicom dzieci za pomoc w przygotowaniu kościoła.    
Dzisiaj również – pierwsza niedziela miesiąca: Zmiana Tajemnic Żywego Różańca – INTENCJA PARAFIALNA w czerwcu: modlimy się o mądrość i roztropność dla dzieci i młodzieży; INTENCJA PAPIESKA:  modlitwy za ewangelizację – droga serca – Módlmy się, aby ci, którzy cierpią odnaleźli drogi życia, pozwalając się dotknąć Sercu Jezusa.
2. Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe z Litanią do NSPJ: w kościele w Osieku: poniedziałek, środa i sobota: przed Eucharystią – o godzinie 17.30; we wtorek po Eucharystii o godz. 8.00.
3. W środę o godzinie 19.00 spowiedź w kościele w Osieku i próba przed przyjęciem Bierzmowania dla młodzieży.
4. W czwartek 11 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte: w Kłopotowie: 8.30, w Pieszkowie: 10.00, w Osieku 11.30 (z procesją wokół kościoła) oraz w środę 10 czerwca – o godzinie 18.00.
5. Spotkania dzieci z klasy III, które w tym roku przyjmą I Komunię świętą: w poniedziałek 8-go (grupy z czerwca, lipca i sierpnia) i we wtorek 9 czerwca o godzinie 19.00 (grupy z września) ; w Pieszkowie we wtorek 9 czerwca o godzinie 17.00.        
6. W piątek 12 czerwca o godzinie 17.00 młodzież z klasy VIII przyjmie Sakrament Bierzmowania.  Intencja wyznaczona na ten dzień (+ Janusz Bednarczyk) może być odprawiona w tym dniu o godzinie 16.00 – proszę zainteresowanych o kontakt.
7. Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują dystans dwóch metrów. 
8.  Wszystkich, którzy pragną skorzystać z Sakramentu Pokuty zapraszam przed nabożeństwem ok. 17.00. poniedziałek lub we wtorek ok. 9.00.         
9. Kancelaria czynna we wtorki (od 9.00 do 9.30) lub w sobotę (od 19.00 do 19.30). W kancelarii obowiązuję zasady bezpieczeństwa epidemicznego m.in. maseczki na ustach i nosie.
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:            
NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl         
GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN        
11. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont instrumentu organowego i za materialne wsparcie bieżących wydatków wspólnoty za pośrednictwem konta parafialnego. Dziękujemy szczególnie Rodzicom dzieci, które dzisiaj mają I rocznicę pełnego udziału w Eucharystii za dar ołtarza, za przygotowanie kościoła i innym osobom za porządkowanie terenu wokół kościoła.
                                                      
                                                           Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz