Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2019 r. została wyłączona


 1. Dzisiaj Msze święte jak w niedzielę; w Pieszkowie po Eucharystii modlitwy na cmentarzu przy kościele. Po nabożeństwach można będzie nabyć kalendarz na rok 2020 – dochód przeznaczony będzie na utrzymanie kleryków  Wyższym Seminarium Duchownym w Legnicy.
 2. W dniach 1 – 8 listopada, Ci którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunkiem jest nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga…”, Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca świętego.
 3. Jutro w sobotę 2 listopada Wspominamy Wszystkich Wiernych zmarłych. Msze św w intencji zmarłych polecanych w Wypominkach: w Osieku o 9.00 i 19.00, w Kłopotowie o 16.00 i w Pieszkowie o 17.30. W tym dniu przypada I-sza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godzinie 9.00 w kościele w Osieku różaniec z rozważaniem podczas Adoracji najświętszego Sakramentu. Z przedsionka kościoła można zabierać wydrukowane rozkłady modlitw za zmarłych dla całej parafii na listopad 2019 r.
 4. Przez cały listopad modlitwy za zmarłych podczas różańca i podczas Mszy świętych w tygodniu. Karty do wypisania imion zmarłych są w kruchcie kościoła. Wypisane karty można składać u ks. Proboszcza przed lub po nabożeństwach w zakrystii.
 5. W niedzielę 3 listopada na cmentarzu w Kłopotowie o godz. 15.00 modlitwy za zmarłych z wypominkami. Będzie to pierwsza niedziela miesiąca – zmiana Tajemnic Żywego Różańca (w Osieku po Eucharystii o godz. 13.00).
 6. W środę 30 października zakończyłem Wizytę Duszpasterską u rodzin naszej parafii w Pieszkowie. Przyjęło mnie 57,22 % rodzin zamieszkałych w Pieszkowie. Dziękuję za przyjęcie i składane ofiary na cele wspólnoty parafialnej.
 7. 12 listopada rozpocznę Wizytę Duszpasterską w Osieku. Rozkład będzie dostępny od najbliższej niedzieli w kruchcie kościoła.
 8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejne nowe numery czasopism: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.
 9. Dziękujemy za darowizny złożone na pokrycie kosztów renowacji okien i krat w kościele w Osieku, na ogrzewanie w Pieszkowie i sprzątanie kościołów (w Osieku można składać darowizny gotówkowe u p. Danuty – w Domu Parafialnym między nabożeństwem o 11.30 a 13.00 w II-gą niedzielę miesiąca. W pozostałych kościołach po nabożeństwach u osób odpowiedzialnych).                                                                    
  Wojciech Skowron sdb – proboszcz