Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca 2019 r. została wyłączona

(J 14, 15-16. 23b-26)
Jezus powiedział do swoich uczniów: “Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze. Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. a nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca. To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem”.

ROZWAŻANIE DO EWANGELII

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

 1. W sobotę 8 czerwca po wieczornej Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha św. – zakończymy ok. 20.00.
 2. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość I Komunii św. dzieci z klasy III podczas Mszy świętej o godzinie 11.30. Gorąco witamy wszystkich gości. Pozostałe nabożeństwa dzisiaj: w Osieku: 13.00 i 17.00 (10.00 w Pieszkowie i 8.30 w Kłopotowie). Zapraszamy dzieci i wszystkich wiernych na wspólną modlitwę dziękczynną w Białym Tygodniu. W poniedziałek, czwartek i piątek w Osieku o 18.00; we wtorek w Kłopotowie o 17.00 i w środę w Pieszkowie o 17.00. Pół godziny przed Eucharystią nabożeństwa czerwcowe z litanią do NSPJ.
 3. W sobotę 15 czerwca udajemy się z pielgrzymką do sanktuarium maryjnego pw. Wspomożycielki Wiernych w Twardogórze (diecezja kaliska). Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u ks. Proboszcza. Zapraszamy.
 4. Serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci komunijnych za przygotowanie świątyni i terenu wokół na dzisiejszą uroczystość, za ofiarę złożoną na potrzeby parafii – m.in. na pokrycie kosztów zakupu nowych ławek. Całkowity koszt ławek wyniósł: 83 300. Na początku czerwca zakończyliśmy spłacanie tego przedsięwzięcia. Było 178 wpłat (w tym rodzice dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej, Dom Zakonny – Salezjanie: 74 650, – zł).
 5. Schola dziecięca spotyka się w czwartek o 19.00.
 6. W piątek 14 czerwca o g. 19.00 próba dzieci przed rocznicą I Komunii św., która będzie organizowana w uroczystość Bożego Ciała, tj. 20 czerwca – g. 10.00.
 7. Kancelaria parafialna czynna: we wtorek od 9.00 – 9.30 i w sobotę od 19.00 do 19.30.
 8. Przy wyjściu z kościoła do można nabyć nowe numery: NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Zachęcamy do lektury.
 9. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Dzisiaj w Osieku możemy wpłacać darowizny na sprzątanie kościoła w Osieku (w Domu Parafialnym między nabożeństwem o 11.30 a 13.00).
 10. Dzisiaj po nabożeństwie będziemy organizować specjalną zbiórkę funduszy na zakup pompy insulinowej dla Agatki, która śpiewa w naszej scholi. Z góry bardzo serdecznie dziękujemy.

  Wojciech Skowron sdb – proboszcz