Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019 r. została wyłączona

(Łk 24,1-12)
W pierwszy dzień tygodnia niewiasty poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu zastały odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: “Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: “Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie”. Wtedy przypomniały sobie Jego słowa i wróciły od grobu, oznajmiły to wszystko Jedenastu i wszystkim pozostałym. A były to: Maria Magdalena, Joanna i Maria, matka Jakuba; i inne z nimi opowiadały to Apostołom. Lecz słowa te wydały im się czczą gadaniną i nie dali im wiary. Jednakże Piotr wybrał się i pobiegł do grobu; schyliwszy się, ujrzał same tylko płótna. I wrócił do siebie, dziwiąc się temu, co się stało.

ROZWAŻANIE DO EWANGELII Z WIGILII PASCHALNEJ

OGŁOSZENIA:

Siostry i Bracia w Chrystusie Panu !

Święta Zmartwychwstania Pańskiego przypominają nam prawdę o zwycięstwie Jezusa nad śmiercią, która nieustannie zadziwia i zachwyca. Niech ta prawda otwiera nas na światło wiary i nowość życia przenika naszą codzienność i przemienia nasze życie. Z darem modlitwy oraz życzeniami pełnymi radości przepełnionymi blaskiem Zmartwychwstałego Pana –
ks. Proboszcz parafii. pw. Chrystusa Króla w Osieku.

 

  1. Jutro poniedziałek WIELKANOCNY. Msze święte według rozkładu niedzielnego.
  2. Dziękuję LSO, panom, którzy podjęli funkcję Apostołów podczas Liturgii w Wielki Czwartek i Wigilię Paschalną, dziękuję scholi dziecięcej, Panu organiście i wszystkim osobom, które odczytywały czytania podczas nabożeństw i śpiewały psalmy, za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz za zaangażowanie i dbałość o porządek wokół kościołów. Bóg zapłać wszystkim, za ofiary pieniężne na sprzątanie, na kwiaty do kościoła i te złożone w Wielką Sobotę. Dziękuję osobom, które pomagały przy wykonaniu dekoracji. Wszystkim, którzy Adorowali Pana Jezusa w Ciemnicy i kaplicy Grobu Pańskiego.3. Za tydzień Święto Bożego Miłosierdzia.
  3. W piątek 26 kwietnia po nabożeństwie wieczornym I spowiedź dzieci z klasy III.
  4. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w sobotę 27 kwietnia od 19.00 do 19.30.
  5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowe numery czasopism: NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO.Ks. Wojciech Skowron sdb  – proboszcz