UROCZYSTOŚĆ

Bez kategorii Możliwość komentowania UROCZYSTOŚĆ została wyłączona

ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 05.06.2022 R.

 1. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość I Komunii św. dzieci z klasy III  – gr. I podczas Mszy świętej o godzinie 11.00. Gorąco witamy wszystkich gości. Zapraszamy dzieci i wszystkich wiernych na wspólną modlitwę dziękczynną w tzw. Białym Tygodniu. Dzieci wraz z rodzicami gromadzą się w Osieku od poniedziałku do czwartku   o 18.00 na Mszy św. a po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ.
 2. W poniedziałek – święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła; natomiast w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 3. Próby dla dzieci przed Pierwszą  Komunią św. w tym tygodniu: wtorek – godz. 16.30 – gr. II ; środa – godz. 16.30 – gr. III.
 4. W miesiącu czerwcu czcimy Najśw. Serce Pana Jezusa. Litanię do Serca Pana Jezusa z aktem oddania będziemy odmawiać w Osieku po wieczornej Mszy św.
 5. W najbliższą środę  Msza św. w Pieszkowie o godz. 17.00, a po Mszy św. litania do NSPJ.
 6. W sobotę, 11 czerwca,  grupa dzieci naszej parafii na Mszy św. o godz. 11.00 i 13.00 po raz pierwszy przyjmie do swoich serc Pana Jezusa.
 7. Spowiedź dla dzieci i członków ich rodzin przed pierwszą Komunią św. będzie w piątek w następującym porządku:  o godz. 16.00 – grupa II i godz. 16.30 – gr. III.
 8. Przygotowanie kościoła  na uroczystość pierwszej Komunii św. będzie w piątek, tak jak było ustalone z rodzicami.
 9. W przyszłą niedzielę, 12 czerwca przypada  Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu  zmiana tajemnic Żywego Różańca według stałego porządku: w Kłopotowie i Pieszkowie po Mszy św.; w Osieku po Mszy św. o 11.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, różaniec i błogosławieństwo Róż.
 10. W czwartek 16 czerwca, Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu: Kłopotów – 8.30; Pieszków –  9.30; Osiek z procesją eucharystyczną – 11.00. Procesja pójdzie ul. Św. Katarzyny. Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy:  I –  ołtarz przy posesji p. Babiarczyk – rodziny młodzieży, która w tym roku przyjęła sakrament Bierzmowania; II – ołtarz przy kapliczce (przystanek autobusowy) – róże różańcowe; tam zawrócimy w stronę kościoła; III – ołtarz – przy posesji p. Borkowskich – róża męska św. Józefa; IV – ołtarz   – na placu przy kościele koło figurki Matki Bożej – rodziny dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych.
 11. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY,  NIEDZIELA.
 12. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów serdecznie dziękuję.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.  Z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Zofia Gil-Włodarska i śp. Tomasz Kołodziejczyk.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.

                                                                          Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz