V Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania V Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020 r. została wyłączona

1. Nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską do NMP codziennie przed Eucharystią (we wtorek po Eucharystii ok. 8.30).
2. W dni powszednie – po Litanii odmawiamy różaniec /w niedzielę o godzinie 20.30 – tylko online / – „O oddalenia pandemii, w intencji służb sanitarnych, lekarzy, pielęgniarek i wszystkich zaangażowanych w walkę z pandemią; za zalęknionych i tych którzy są w kwarantannie; za chorych i ich rodziny oraz za zmarłych”.
3. W dniu 14 maja – we wspomnienie św. Macieja Apostoła rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego w intencji diakona Mateusza Nawrota – naszego parafianina, który w dniu 23 maja przyjmie święcenia kapłańskie.
4. W piątek 15.05. wspominamy – św. Zofię, a w sobotę 16.05. – św. Andrzeja Bobolę.
4. Zgodnie z zarządzeniem biskupa legnickiego (z dn. 22.04.2020r.) obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.
5.Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. oraz podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu wierni muszą zasłaniać usta i nos
6. Limit osób,
które mogą uczestniczyć w nabożeństwach  w kościołach wynosi – 1 osoba na 15 m². W pierwszej kolejności na nabożeństwach mogą być obecne osoby związane z uzgodnioną intencją mszalną. Bardzo proszę osoby zamawiające intencje Mszy świętej o informację ile osób będzie mogło być obecnych na wyznaczonych nabożeństwach. W czasie nabożeństw pamiętamy również o odpowiedniej odległości między sobą (także podczas procesji do Komunii św.).
7
. Wszystkich, którzy pragną skorzystać z Sakramentu Pokuty proszę umawiać się na dogodny termin spowiedzi telefonicznie – 511 476 570 /w godz.: 10.00 – 14.00, w dni powszednie – od poniedziałku do piątku/.
8. Bezpośrednio po każdej Mszy św. w niedzielę udzielam Komunii św. dla osób, które tego pragną – a wcześniej uczestniczyły we mszy św. online.
9. Kancelaria czynna po wcześniejszym umówieniu terminu telefonicznie. Proszę dzwonić na numer parafii 511 476 570, w godzinach: 10.00 – 14.00, od poniedziałku do piątku.
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
NIEDZIELA: http:// www.e.niedziela.pl/
– GOŚĆ NIEDZIELNY:
http://www.igomedia.pl/Zamow-GN
11. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont na remont instrumentu organowego i za materialne wsparcie bieżących wspólnoty mimo fizycznej nieobecności na nabożeństwach niedzielnych („taca”) za pośrednictwem konta parafialnego.                                                                               
                                                      
                                                             Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz